ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije li pisalo da će sljedeće godine biti 12 kn?
I da će onda svake godine rasti?

Čak i korisnici registrirani 2006. na ovome forumu mogu pisati bedastoće, mislio sam da je to rezervirano za mlađu generaciju tzv. poletarce, ali evo nije tako nažalost.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ima kupaca, ali se kupuje oprezno jer izgleda da ovi fondovi moraju dnevno izvući barem milju-dvije kuna.

da se podsjetimo prospekt adrisa
http://www.adris.hr/file/428/ [adris.hr]
dividenda 10,12,14,15 kn

garavo

informacija koju ja imam je apsolutno suprotna ovoj.

a koja je to informacija i na što se odnosi



Uprava je najavila zaokret u dosadašnjoj politici davanja dividende i najavila buduće izdašnije dividende ma šta to značilo.

Dobro,koliko vidim dosadašnja div politika je bila 7 kn,dy 1.75%,ova je godina bila izuzetak od 10 kn po dionici,ova posebna od 40 je nešto što se možda i neće ponoviti tako brzo.
Ja bi prije rekao da se sljedeće godine može očekivati 10 kn,i to je to.
Zato pustite priče od 7-10% dy,sve su to naklapanja.
[/quote]
Slijedeće godine 12,00 Kn 2017. 14,00 Kn, 2018. 15,00 Kn, objavljeno nakon skupštine.

[color=black]Kad bi sve pameti svijeta na pijacu iznijeli svatko bi kupio opet svoju.[/color]

Jedni pricaju da fondovi nisu htjeli prodati tada po 350, a drugi pricaju da su fondovi nudili sve na prodaju no da je ADRS odbio kupiti P i kupio samo R + nesto simbolicno Pa.

Takve price kruze vec mjesecima, nikad necemo saznati tko je upravu , to jedino zna ekipa u ICu i ostali sudionici te drazbe.

...

Jedina prava je istina da nisu željeli prodati, da trenutno ne žele prodati u paketu jer postoje kupci.

Ono prodaju po malo i takav će im biti ritam.Ono što trebate znati da oni nisu kočničari i da prodaju cca od 500-1000kom tjedno.I to je to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!


Čak i korisnici registrirani 2006. na ovome forumu mogu pisati bedastoće, mislio sam da je to rezervirano za mlađu generaciju tzv. poletarce, ali evo nije tako nažalost.

lp

Živa istina korisniče iz 2006 g. [emo_smijeh]

"Only dead fish swim with the stream"

@plavi
http://www.adris.hr/file/428/
Zahvaljujem,ovo je već nešto konkretno,iako još uvijek daleko od 7-10%

"Only dead fish swim with the stream"



Uprava je najavila zaokret u dosadašnjoj politici davanja dividende i najavila buduće izdašnije dividende ma šta to značilo.

Dobro,koliko vidim dosadašnja div politika je bila 7 kn,dy 1.75%,ova je godina bila izuzetak od 10 kn po dionici,ova posebna od 40 je nešto što se možda i neće ponoviti tako brzo.Ja bi prije rekao da se sljedeće godine može očekivati 10 kn,i to je to.
Zato pustite priče od 7-10% dy,sve su to naklapanja.
[/quote]

iako imate pravo na svoje mišljenje rekao bih da niste si dali truda pa došli na skupštinu ovoga ljeta pa poslušali alfa&omegu firme Vlahovića kako daje maltene obećanje o kontinuiranom rastu dividende u idućim godinama, kao ni barem pročitali izvješća onih koji su bili ili zavirili u prezentaciju od samog Adrisa koja je bila dostupna nakon skupštine.

Taj najavljeni rast dividende nije pretjerano spektakularan, ali u kombinaciji s najavljenim investicijama od 4 mrld HRK do kraja 2017 je od iznimnog značaja.

Također, mojih “2 cents” mišljenja je da ukoliko Adris procijeni da im se ne isplati potrošiti sredstva kroz preuzimanje nekog hotela ili dioničkog društva ili osiguranja u Sloveniji osobno smatram da će nastaviti sa isplatom izdašne dividende baš iz razloga da kupuju vrijeme odnosno da onemoguće “opoziciju” u mahanju svojim dionicama (R) u traženju nekog strateškog partnera koji bi se upustio u preuzimanje cijele firme.

Ne znam odakle uopce te ideje o 7-10% dy. Jedine kompanije koje si mogu priustiti takvu dividendu su kompanije na vrhuncu, koje vise ne rastu nego samo crpe dok ide, kao sto je to bio HT.
Adrisu treba 3% dividenda, ako imaju previse novaca otkupit i ponistit dionice ili obavit akvizicije, a dalje lagano rast kompanije. Ovdje mozemo ocekivati jos jedan veci rast kroz godinu-dvije kako bi se otkljucala vrijednost proizasla iz svog novca kojeg jos imaju, ali sve dalje mozemo biti zadovoljni sa dividenda+rast = 10%. Za neku ovako stabilnu kompaniju to je to, vrhunska dionica za koja moze biti osnova svakom portfelju. Ovdje nema straha za kompaniju, rizik je vrlo mali, ali isto tako onaj tko ocekuje rast u kratkom roku od 100% ili vise neka se radje okrene drugim dionicama jer ce biti razocaran.

New Report

Close