ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

slažem se, invest. veliki broj malih sa neznatnim postotkom dionica ne može imati neki utjecaj na cijenu. nju će formirati fondovi. moja je želja da se čim prije pojavi neki ino investitor i razhebe ove naše menežderčiće!


slažem se, invest. veliki broj malih sa neznatnim postotkom dionica ne može imati neki utjecaj na cijenu. nju će formirati fondovi. moja je želja da se čim prije pojavi neki ino investitor i razhebe ove naše menežderčiće!

E, to bi se uskoro i moglo dogoditi. A kad tad će neki fond ovo odlučiti jače kupovati, pa će se trend naglo okrenuti!


ne zna se zašto prodaju 3. i 4.
ali ono što trenutno bode oči je izrazito velika razlika između P-A i R-A izdanja. ako se ne varam, razlika je veća nego ikada prije. a to baš nije normalno obzirom na najavljenu izvanrednu dividendu koja je jako visoka, i obzirom na činjenicu da je i redovna dovodenda povećana ove godine, uz napomenu da se očekuje daljnji uzlazni trend redovne dividende sljedećih godina…

Uprava je dala do znanja ove godine da vise cijene R od P, otkupili su veliki dio R i vecinom su ih otkupili od ovog fonda koji sada rasprodaje P dionicu (P su kupili samo 30 000komada tada(. Uskoro ide ponistavanje 144 000 R dionica i samo 9500 P dionica, jednostavno pravilo ponude i potraznje i zato je razlika takva kakva je.

...



ne zna se zašto prodaju 3. i 4.
ali ono što trenutno bode oči je izrazito velika razlika između P-A i R-A izdanja. ako se ne varam, razlika je veća nego ikada prije. a to baš nije normalno obzirom na najavljenu izvanrednu dividendu koja je jako visoka, i obzirom na činjenicu da je i redovna dovodenda povećana ove godine, uz napomenu da se očekuje daljnji uzlazni trend redovne dividende sljedećih godina…

Uprava je dala do znanja ove godine da vise cijene R od P, otkupili su veliki dio R i vecinom su ih otkupili od ovog fonda koji sada rasprodaje P dionicu (P su kupili samo 30 000komada tada(. Uskoro ide ponistavanje 144 000 R dionica i samo 9500 P dionica, jednostavno pravilo ponude i potraznje i zato je razlika takva kakva je.
[/quote]

a gledajte, zadnjih godinu dana je došlo do malih preslagivanja u vlasničkoj strukturi, te sticanja prava na skupštini, a što se isključivo ostvaruje R izdanjem. Iz tog razloge je i R izdanje više odmaklo u cijeni!
No, to ne znači da se u narednom periodu P izdanje neće opet približiti R izdanju.
Uza sve to, pritisak na prodaji je isključivo na P izdanju, što je još jedan razlog za isplativost kupnje upravo P dionice!



ne zna se zašto prodaju 3. i 4.
ali ono što trenutno bode oči je izrazito velika razlika između P-A i R-A izdanja. ako se ne varam, razlika je veća nego ikada prije. a to baš nije normalno obzirom na najavljenu izvanrednu dividendu koja je jako visoka, i obzirom na činjenicu da je i redovna dovodenda povećana ove godine, uz napomenu da se očekuje daljnji uzlazni trend redovne dividende sljedećih godina…

Uprava je dala do znanja ove godine da vise cijene R od P, otkupili su veliki dio R i vecinom su ih otkupili od ovog fonda koji sada rasprodaje P dionicu (P su kupili samo 30 000komada tada(. Uskoro ide ponistavanje 144 000 R dionica i samo 9500 P dionica, jednostavno pravilo ponude i potraznje i zato je razlika takva kakva je.
[/quote]

Dividenda

ADRS-P-A 12,5 %
ADRP-R-A 9,76 %

Sad bi vi htjeli da dobijete dividendu 10% da cijena ode na 600kn i da uzmete na razlici cijene 50%.(ito u dva-tri mjeseca)

Ne ide to tako!!!

Ja to gledam na ovaj način dobit ćemo dividende cca 10% neki više neki manje…cijena će se malo korigirati(možda) nastavlja se ulaganje, dobri rezultati, opet dividenda 7-10%…akvizicije…rast prihoda…rast dobiti…

Uglavnom dobra investicija i dobro ulaganje!!!!!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!


Sad bi vi htjeli da dobijete dividendu 10% da cijena ode na 600kn i da uzmete na razlici cijene 50%.(ito u dva-tri mjeseca)

Ne ide to tako!!!

da, moram priznati da bih točno to htjela 🙂
ali, slažem se, obično to ne bi trebalo ići tako, barem ne na uređenim tržištima, ali na ZSE je moguće. bilo je i brutalnijih primjera. i što je najbolje, uopće mi se ne čini nevjerojatan scenarij taj koji si gore napisao da ne ide 🙂
samo da se riješi taj istovar pbz-a.

Ako se ne varam PBZCO OMF je imao produženi rok do 02.09.2015 godine da se riješi dionica.
Neka me netko ispravi ako nije točno.
Dakle trenutno se iskrcavaju 3. i 4. na listi top 10


Možda je bitno napomenuti MF ne smiju biti iza skrbničkih računa, oni imaju svoje vlastite, a ova dva PBZ su skrbnička, možda je čak koji od ta dva i od Investora…

Valjalo bi naglasiti da su 3. i 4. dioničar na P zbirni skrbnički računi za strane institucionalne investitore .. dakle ni na oba nije samo 1 investitor već više njih.

a PBZ skrbnički račun tzv. Investor ne postoji već dulje vrijeme otkako su prebacili dionice na sve male dioničare ponaosob.

http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ADRS_stjecanje_otpustanje_2015__292015160146.pdf

Nema danas nikakve trgovine, ne samo ovdje, skoro je 11h, a ukupni promet je <400.000kn

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Mislim da je to zbog toga što nema niti jedan ozbiljniji nalog za kupnju sve do 395,00… Da ima – vjerovatno bi odmah bio poklopljen kao i obično.
Vidjet ćemo…

stvarno se kipaju ovi mirovinci cak cijelih 5 dionica do sada[emo_smijeh]

Pozdrav cijenjenim forumašima!

Do sada sam samo čitao, ali eto, ukazala se potreba da nešto i napišem. Konkretno se radi o tome da je prošao 06.09., datum do kojeg je navodno PBZ/CO mirovinac trebao izaći iz dionice Adrisa. Provjerio sam postove unatrag par tjedana i vidim samo link na vijest iz 2014 (produženje roka do 06.09.2014.). Na HANFA-inim stranicama najnovija vijest koja se tiče ovog slučaja je od 30.05.2014. koja se upravo odnosi na taj rok za prošlu godinu. Ako je vjerovati tražilici na njihovim stranicama, nakon toga ništa.

Dva pitanja:
Da li netko ima pouzdanu informaciju da ta odredba i dalje vrijedi i koji je rok za izvršenje?
Koje je trenutno stanje na SKDD-u za spomenuti fond, tj. koliko dionica još imaju u svom vlasništvu?

Vaš link …

New Report

Close