ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U blok prometu 7600 kom po 400 Kn u 15 sati i 28 min.

odlicno. ako dobro gledam, ostalo im je jos nekih 650.000 kom (3. i 4. pozicija u top 10)? 🙂
ili ja to nešto sasvim krivo gledam?

krivo gledaš! riječ je o PBZCO OMF-u! on ima još oko 100 000 kom koje mora riješiti.

Do sada je vjerojatno i manje od tih 100.000 komada, jel ima netko tko ovo može potvrditi iz SKDD-a?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

moguće da uprava pomaže fondu kod iskipavanja sa ovim vijestima o dividendi. ništa me ne bi čudilo. nemojte im kupovati, čemu im držite cijenu na 400 kuna. ako moraju prodati, neka daju po 300 kuna. treba se maknuti sa bida jer bid će možda nestati čim oni to iskipaju. nikome ovdje ne treba vjerovati ni sekunde.

...povijest se ponavlja...

Ovim tempom bi mogli (PBZ) sve prodati za cca mjesec, mjesec i pol dana…

Hvala randopph.
Ali i pbz skrbnicki 3. i 4. iz top 10 prodaju k’o da nema sutra, iz tjedna u tjedan… pa sam mislila da je to nesto povezano…

sve je to jako čudno i potreban je maksimalan oprez. ovi prodaju, kupnja je zasad podržana uslijed novinskih tekstova i priče o dividendi, a objektivno – što se promijenilo kod adrisa osim što su najavili dividendu (možda upravo s ciljem da prodaju ovi fondovi što prije svoje dionice koje moraju) – skoro pa ništa. i dalje imaju hrpu love – imali su i prije dok je cijena bila 290 kuna. i dalje ne znamo što će s time, a već su mogli kupiti pola države proteklih 7 godina krize, ali nisu. ne znamo što će biti ali znamo da je nužan oprez jer moguće je da će se hrpa malih naći u ovoj dionici i onda neko vrijeme neće biti kupaca. naravno, moguće je i da su tekstovi istiniti i realni, ali sve je u oku promatrača. meni mrvu smrducka ovo.

...povijest se ponavlja...

eh, bogata, kad bi mi znali razloge zašto netko kupuje a netko prodaje, mislim da bi bili puno bogatiji!

bez obzira na izdasnu dividendu ovdje bi moglo biti suza neradi se o tome da je dionica podcijenjena nego o tome da PBZ mora vanka a puno malih kupuje ponukani dividendom a sta poslje nje kad se kupnja povuce tko ce poklopit PBZ

dali ovaj pod brojem 3 mora prodati jer je pokratio u zadnja 3 tjedna za 20 000 kom a boga mi ima ih jos samo 385 k

snupy
čitaj postove prije! PBZCO OMF MORA izaći zbog mogućeg sukoba interesa. PBZ 3. i 4. prodaju iz njima znanih razloga.


sve je to jako čudno i potreban je maksimalan oprez. ovi prodaju, kupnja je zasad podržana uslijed novinskih tekstova i priče o dividendi, a objektivno – što se promijenilo kod adrisa osim što su najavili dividendu


@delboy
, ovo je velika dividenda za naše tržište

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Možda je bitno napomenuti MF ne smiju biti iza skrbničkih računa, oni imaju svoje vlastite, a ova dva PBZ su skrbnička, možda je čak koji od ta dva i od Investora…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

ne zna se zašto prodaju 3. i 4.
ali ono što trenutno bode oči je izrazito velika razlika između P-A i R-A izdanja. ako se ne varam, razlika je veća nego ikada prije. a to baš nije normalno obzirom na najavljenu izvanrednu dividendu koja je jako visoka, i obzirom na činjenicu da je i redovna dovodenda povećana ove godine, uz napomenu da se očekuje daljnji uzlazni trend redovne dividende sljedećih godina…

Pa ljudi moji, zna se zbog čega ovi moraju izići!
A čemu bojazan kod Adrisa, posloavnje je odlično i razvija se na još bolji način. Istina, cijeli koncept bi mogao ići i nešto brže s obzirom na gomilu gotovine na računu, ali nije ni ovo loše, dapače.
Ovo je ipak blue chip dionica na kojoj ne treba očekivati velike rastove i velike padove cijene, no definitvno kad fond iziđe cijena će rasti jer neće više biti toliki pritisak na prodaji! A to da će se u njoj naći velik broj malih investitora nebih uzimao za previše bitno!

New Report

Close