ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Krenula lagana kupnja na ADRS-P-A. Bid se pojačava. Hoćemo li gore ?! [pray]

mogli bi prema 285…to je moje viđenje
[/quote]

U usporedbi sa ostalim dionicama u crobex -u, razina od 285 za adris je još uvjek podcjenjena.




Krenula lagana kupnja na ADRS-P-A. Bid se pojačava. Hoćemo li gore ?! [pray]

mogli bi prema 285…to je moje viđenje
[/quote]

U usporedbi sa ostalim dionicama u crobex -u, razina od 285 za adris je još uvjek podcjenjena.
[/quote]

Do 278 ask je šupalj (manje od 200 komada), pa ako bismo dosegnuli taj iznos potvrdili bi duplo dno (prema analizi kolege labb-a) i otvorili bi put prema 290. [thumbsup]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Na konferenciji za medije, održanoj 23. ožujka 2011

-TDR 60% prodaje ostvareno na inozemnim tržištima.
-U 2011 g se planira 7% veci otkup duhana ,jasno vam je sta to znaci.
-Problem je porast porezng opterecenja na cigarate.
-Izvoz porastao za vise od milijardu cigareta u 2010. g
-Planira se sirenje na nova trzista IRAN 6 MILIJARDI CIGARETA, proizvodnja pocinje pocetkom 2012.

P/E 9,32
P/B 0,65
ROE 7,02%
dobit po dionoici 29kn ,a na HT 22kn

I SAD NEK NETKO KAZE TKO JE TU LUD?
firma zdrava da ne moze bit zdravija gledano dugorocno i kratkorocno a na burzi corak

Slaba im je dividenda a zadržanu dobit ne znaju upotrijebit – eto to je razlog tavorenju.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Slaba im je dividenda a zadržanu dobit ne znaju upotrijebit – eto to je razlog tavorenju.

pa ne znaš kakva će bit dividena, to ćemo još vidjet…


Slaba im je dividenda a zadržanu dobit ne znaju upotrijebit

Ovo je samo tvoj skromno mišljenje 😉 A da li znaju ili ne znaju… strpi se pa će ti vrijeme pokazati! [thumbsup]



Slaba im je dividenda a zadržanu dobit ne znaju upotrijebit

Ovo je samo tvoj skromno mišljenje 😉 A da li znaju ili ne znaju… strpi se pa će ti vrijeme pokazati! [thumbsup]
[/quote]

s naglaskom na SKROMNO 🙂

da, baš… zato što ne znaju upotrijebit dobit su tu gdje jesu… jedni od najvećih u hr…

Čekam (čučim) od 2004. i nisam baš uvjeren da znaju s novcem. Da znaju pokazala bi to trenutna cijena na TK barem u visini BVPS. (IMHO)
http://www.poslovni.hr/vijesti/tdr-prvi-put-ispod-75-posto-176529.aspx

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

@vodoinst

Pokazala bi trenutna cijena na TK?? Pa ti vjeruješ u efikasno tržište! 😛 Naše tržište nije efikasno, to je bar jasno. A i kad bi inače i bilo, obzirom na kratkovidnost većine sudionika, i u tom slučaju moguće da bi ADRS bio baš iznimka (obzirom na projekte vrlo dugačkog vremenskog horizonta koji su ovdje u tijeku), da tržišni sudionici ne bi vidjeli dovoljno daleko pa bi opet pogrešno odredili vrijednost.

Ja ne vjerujem u efikasno tržište. Ali što se tiče 2004., na prvi pogled mi se čini da si ušao na slučajno "otprilike efikasno određenoj cijeni". U suštini nema ništa loše u kupnji dionica po takvoj cijeni, ali ovdje se što se tiče investiranja u zadnje vrijeme radi o dionici drastično drugačijoj nego li je to bila onda. Sada je ovo stvar za "value" investitore, onda nije bila. Da nije bilo ove krize i tvoja "fer vrednovana investicija" bi možda taman i ostvarila neki razumni prinos, ali ovako, 7 godina poslije, kako je dionice na burzi cijenjena značajno ispod vrijednosti, ne vidiš taj "razumni prinos" nego moraš čekati da tržište profukncionira malo bolje, da ADRS u sklopu njega dođe na svoju intrinzičnu vrijednost, i tada ćeš kroz to razdoblje, kroz tih cca. 10 godina npr., imati nekakv prinos, razuman, u skladu sa kupnjom po fer cijeni.
Oni koji su kupovali zadnjih godina kada se moglo dobiti po cijeni koja je bitno manja nego fer, oni će za razliku od tebe ostvariti dugoročni prinos koji nije "tek razuman" nego koji će biti vrlo lijep, veći od npr. prinosa tržišta kao cjeline.

Miro Lilić: U restoranu sam proveo 10 godina svog života. Popio sam 100.000 litara gemišta i popušio 1,350.000 cigareta
Vaš link

Budućnost u Adrisu za 21 pripravnika
http://www.adris.hr/PR/objava_za_medije.asp?prID=864

Divka opet 7

http://www.zse.hr/default.aspx?id=34967

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Divka opet 7

Da, opet… tako sam nešto i očekivao, a sada očekujem da ostatak pametno reinvestiraju 🙂

New Report

Close