ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poštovani kolege investitori,

vjerojatno će vas zaintrigirati sljedeći članak:

Raiffeisen OMF u top 10 povlaštene dionice Adrisa
http://www.poslovni.hr/82585.aspx

Slobodno kritizirajte!

Pohlepa špekulanta tjera da zauzme preveliku rizičnu poziciju. Taština mu ne dozvoljava da prizna grešku transformirajući ga u navodnog "dugoročnog investitora". Ali on to nije jer nitko ne zaslužuje nazivati se investitorom ukoliko je emotivan. Zato pamet u glavu: kupuj podcijenjene dionice i dobro diverzificiraj svoj portfelj.


Poštovani kolege investitori,

vjerojatno će vas zaintrigirati sljedeći članak:

Raiffeisen OMF u top 10 povlaštene dionice Adrisa
http://www.poslovni.hr/82585.aspx

Slobodno kritizirajte!


hvala Vam najljepsa ali kad sam danas vidio otvaranje bojim se da me vise nis ne interesira
enivej hvala
pofuk


Raiffeisen OMF u top 10 povlaštene dionice Adrisa
http://www.poslovni.hr/82585.aspx

Slobodno kritizirajte!


što da "kritiziramo"? :D, mislim inače bih Raiffeisen OMF kritizirao bez problema, ne sviđa mi se taj fond :D, ali u zadnje vrijeem kupuju čak dvije od mojih "perjanica", tako da… ne znam što se to sad događa, popravljaju se 😀

Adrs-p-a lijepi primjer stare poslovice (Zrno po zrno pogaca-kamen do kamena palaca):

Svatko ko kupi po sadasnjim cijenama moze spavati bez brige, jer:
1. Kraj "Price" je (skriven) daleko i visoko (Duhanski dio, turizam: more, hotel u Zagrebu, Biznis s ribom, nekretnine, investicijski dio -trgovanje kapitalom).
Dobit firme 1Milijarda kn, da li vec ove godine???

2. Prije samo par dana 6.6.2008. Institucionalni Invest. kupio 17.000 dionica po 420,00kn od 2. medju prvih 10 -PBZ D.D. Skrb. račun (Vjerojatno strani Skrb. račun).
Kupac, predpostavljam, je "RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND" jer se pojavio na 9. mjestu medju prvih 10. Zna koliko je stvarna vrijednost ADRS-p-a dionice. Ucinio je uslugu???
A s druge strane dobio ih je jeftino bez dizanja cijene dionici, i sada jos moze polako skupljati po 400 i nize.

Dakle ako je njemu bilo jeftino po 420 kn 17 tisuca kom, povoljnost sadasnja cijene je neupitna.

Osim toga 7. AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND prije tri mjeseca (7.3.2008) imao je 100.527 dionica

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 441.699 6,51 Skrb. račun
2. PBZ D.D. 391.714 5,77 Skrb. račun
3. PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 193.590 2,85 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 160.949 2,37 Skrb. račun
5. POKRAJAC ANTON 133.900 1,97 Osnovni račun
6. BUDIN TOMISLAV 130.100 1,92 Osnovni račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 129.426 1,91 Skrb. račun +++u protekla 3 mjeseca kupio 28.899 dionica
8. VLAHOVIĆ ANTE 109.200 1,61 Osnovni račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 96.167 1,42 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 94.756 1,40 Skrb. račun
Ukupno: 27,73

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Za cigaretu kazna 1000 kuna

Piše: Goranka Jureško

Već sljedeći tjedan zakon bi trebao u Sabor, a kako se radi i o usklađivanju s propisima EU, može se očekivati usvajanje po hitnom postupku

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,6,14,,123157.jl

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Idu sve teži dani za TDR,a time i Adris,ali neće ova restrikcija(jedna od…) biti presudna za poslovanje i nema razloga za bilo kakvu paniku.Znali su u Adrisu da ih ovakve stvari čekaju s približavanjem RH ulasku u EU,a isto je osvanula nova tvornica s duplim kapacitetima,znači planove imaju i znaju kamo "plove".
Što se tiče cijene dionice i P-A i R-A,tek nakon isteka lock up perioda na redovne i eventualnih preslagivanja u vlasničkoj strukturi,a siguran sam da će se ići na koncentraciju vlasništva i otkupa radničkih i ostalih dionica po što nižoj cijeni,pa bi mogla cijena i još zaroniti( niska cijena-dobra kupnja,specifikum za Adris,možda zato i čuvaju onoliki keš),tek tada ako tržište ne bude ili počne laganije izlaziti iz korekcije Adris bi mogao iz vječite podcjenjenosti na realne razine.

385,00 bagatela,totalna bagatela,skoro da si ih dobio na poklon,adrs je firma koju vodi stručni tim,i koji jako dobro znaju šta rade,naravno,oni nisu krivi za ovakvu korekciju cijene,to je sve psihologija,koja će kad-tad okrenuti kurs..

Možda griješim ali pričekat ću do sredine srpnja.

Dao bih se kladiti da na Adrisu sada slijedi rast iznad 400 puno prije nego pad. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Ne bih se kladio ni u jedan smjer, samo bih primjetio da je ova dionica trenutno tako bolesno potcijenjena da to nije istina. Nadam se da će već srednjoročno ova nepravda biti ispravljena, na sreću svih imaoca iste. A dugoročno se valjda uopće ne treba zabrinjavati. [cool]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Komentar za 6 miliona?
Fondovi mjenjaju? Ili ima tko drukciju informaciju?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Slučajno primijetih, sjela dividenda …

New Report

Close