ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 22:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,98
16.104
1,241
12,95
13,10
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Daleko bolje nego li sam osobno očekivao nakon stanja u Rusiji. Svaka čast upravi.
Moram priznati da sam se uzdrhtavao kako se je približavao 29. 🙂

bravo ekipa da i ja malo navijam jedan od boljih izvjestaja ako ne i najbolji dosada

nema dionice sretno

Ja mislim da će se još veći efekti poboljšanja poslovanja vidjeti u polugodišnjem izvješću. Stvari kao što su rubalj, dolar, nafta tek će tamo uzeti pun zamah i odlično utjecati na rezultat. Ne treba zaboraviti da se ovo izvješče odnosi na period do kraja ožujka. Kupit će predsjednik uprave još, siguran sam.

Imam ADPL-R-A i ne nagovaram nikog na ništa.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

iskrene čestitke imateljima, odličan fi. osobno nisam očekivao tako brzi oporavak pa nažalost nisam ni ulazio.

Pozdrav svim dioničarima i onima koji to žele postati.

Izvješće je za mene također bolje od očekivanog, ali možda bi još moglo biti prilike kupiti povoljno za one koji to žele (ovisi što netko podrazumjeva pod povoljno).

Ne vjerujem da će ići ispod 100 kn (to ovisi o malo jačim igračima koji diktiraju igru, što se vidjelo zadnjih mjesec dana), ali možda bi cijena mogla dotaknuti 103-105 kn u kojem bi slučaju to trebala biti solidna razina za ulaz ili dokup.

Uglavnom, naznake dobre poslovne godine su tu (pao mi je kamen sa srca) pa se imam čemu nadati. Dividendu ne očekujem, ali očekujem daljnji rast prihoda i dobiti.

Ne usuđujem se prognozirati maksimalnu cijenu dionice ove godine, svašta je moguće, ali o prodaji definitivno ne razmišljam, osim u slučaju nužde.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Baš si fora….

Cijena je 106-110, i to ti nije ” Solidna prilika za dokup”, ali mogući ” pad” cijene 103-105 , e to je. Molim te, pa na koju decimalu ti izračunavaš dobit, kažeš , ne želiš predviđati maksimaln porast. Ali , onda koliki je ako ti kupovina po 110 nije dobar dokup,a 103 je. I, vrijeme buljenja u gledalicu( da bi kupio po 103 ), jesi li i njega uračunao u dobit ili gubitak ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Baš si fora….

Cijena je 106-110, i to ti nije " Solidna prilika za dokup", ali mogući " pad" cijene 103-105 , e to je. Molim te, pa na koju decimalu ti izračunavaš dobit, kažeš , ne želiš predviđati maksimaln porast. Ali , onda koliki je ako ti kupovina po 110 nije dobar dokup,a 103 je. I, vrijeme buljenja u gledalicu( da bi kupio po 103 ), jesi li i njega uračunao u dobit ili gubitak ?


Moram priznati da te baš ne razumijem.
Možda bi ti moje razmišljanje bilo jasnije da pročitaš zadnjih par stranica.
Što se mene tiče, i 110 je dobar dokup, oko te cifre mi je bio prosjek prije nego je cijena okinula na 80 kn (mislim da mi je prosjek bio 109 i nešto), a nakon toga sam kupovao kada su svi bili skeptični i pesimistični.
U zadnjem postu se osvrćem na nedavnu prošlost.
Dioničar sam ADPL od 2010. godine i aktivno pratim događaje i promjene cijene dionice, tako da pišem sukladno svom iskustvu.

PS
Što se decimala tiče, svaka kuna promjene mi je 2500 kn dobiti ili gubitka.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Kako je krenula godina, moglo bi biti i 110 da je odlična kupnja. Dionice su vrijedile preko 120, a s ovim zamahom i realizacijom dogovorenih projekata, ova godina bi mogla biti među najuspješnijima.
Pogotovo jer je globalni oporavak svjetakog gospodarstva na pomolu, što se očituje na pregršt pozitivnih vijesti u autoindustriji. Čak je i nacionalno tržište skočilo, a to zaista puno govori s obzirom da smo mi baš primjer ekonomije u dubokoj recesiji.
Naravno, sve to isključivo uz pretpostavku da se na Krimu ne pogorša. Ali ja sam mišljenja da ako Krim eskalira, nikome više niti neće biti bitno kako stoji autoindustrija.

Ovdje se izgleda sve smirilo.
Da li će ovo potaknuti življu trgovinu? Ili možda dodatno umrtviti?

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/byAEudbsTRBRuN8VAbj78g==.pdf

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Love se dividende koliko vidim. 🙂

A poslije dividende …

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close