Poslovna krila, prvi portal u Hrvatskoj namijenjen isključivo malim i srednjim poduzetnicima, mjesto je na kojem se ne bi trebali sramiti što prodajete firmu. Branka Zlatkov, vlasnica jučer pokrenutog portala i predavačica na poslovnom učilištu Supera, kaže da sličnog projekta nema ni u regiji pa ni u Austriji. Svojim pretplatnicima nudit će po povoljnim cijenama sve, od usluga savjetovanja pri poslovanju do otvaranja računa u bankama.
“U Americi je u 80 posto slučajeva razlog prodaje tvrtke odlazak u mirovinu ili promjena posla. To ne znači da tvrtki ide loše,” govori Zlatkov. Njezin partner u pokretanju portala Ante Bogdanić, vlasnik marketinške agencije Albatros media, nedavno se susreo s brojnim problemima kad je htio prodati jednu svoju tvrtku. Upravo zbog toga došli su, kaže Zlatkov, na ideju o pokretanju portala na kojem će male i srednje poduzetnike savjetovati stručnjaci, gdje će oni sami moći objaviti oglas da prodaju ili kupuju tvrtku, pokretnine i nekretnine, ili potražiti poslovne partnere. Registrirani korisnici imat će i mogućnost pregleda i pohrane objavljenih oglasa sa svim dodatnim informacijama, kao i mogućnost kontaktiranja potencijalnih kupaca. Uz to, će moći koristiti i uslugu dobivanja obavijesti za odabrani sadržaj. Portal će, između ostalog, služiti i kao pomoć posrnulim poduzetnicima da se najbolji način suoče s trenutnim problemima i prevladaju ih. Pri tome bi im trebali pomoći poslovni i pravni savjeti za koje će im na raspolaganju biti konzultanti iz Sense Consultinga i odvjetnica Helene Huđek. Zlatkov je godinama radila u stranim bankama poput Dresdner Banke Croatia i Societe Generale. Često se susretala s malim poduzetnicima koji se nisu imali kome obratiti jer su im usluge velikih agencija bile preskupe. Poslovna krila trebala bi biti u tom smislu nuditi odgovore po pristupačnim cijenama.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu