Grupa IPK Osijek ostvarila je u prošloj godini 42,6 milijuna kuna gubitka što je 12 milijuna kuna više nego godinu dana ranije, stoji u izvješću sa Zagrebačke burze.
Uprava napominje da u 2008. gubitak bilježe IPK Tvornica ulja Čepin u iznosu od 23,9 milijuna kuna, IPK Svinjogojska farma Lipovača-Prkos 6,1 milijun kuna, IPK Mesna industrija Drniš 122.000 kuna i IPK Osijek 60,2 milijuna kuna, dok je dobit ostvarena samo u IPK Poslovni centar u iznosu od 0,8 milijuna kuna. Grupa je lani znatno povećala ukupni prihod i to od 244,3 milijuna kuna na 300,4 milijuna u 2008. pri čemu su prihodi od prodaje u zemlji narasli na 282,1 milijun kuna, dok su se oni od prodaje u inozemstvu upola smanjili. Najveće prihode od prodaje proizvoda zabilježila je IPK Tvornica ulja Čepin (297 milijuna kuna). U pojašnjenju Uprave nadalje navodi se da postoje blokirani žiro računi matice za obveze po ovrsi IPK TSH u iznosu od 46 milijuna kuna te Ministarstva financija i porezne uprave za 26 milijuna. Blokiran je i žiro račun IPK Poslovnog centra za obveze prema Poreznoj upravi i IPK Svinjogojske farme Lipovača-Prkos za 1,2 milijuna kuna za obveze prema dobavljačima. Uprava osim toga napominje kako je u tijeku dokapitalizacija društva unosom imovine koja nije uključena u vrijednost kapitala. U tijeku je i izrada konačnog prijedloga riješenja problema blokade poslovnih udjela IPK Tvornice ulja Čepin za obveze IPK Osijek prema IPK TSH Osječanki Osijek. Pregovara u vezi obveza prema Ministarstvu financija i poreznoj upravi s obzirom na blokadu žiro-računa matice.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu