Aktivnost ulagača Zagrebačkoj burzi ovoga je tjedna bila tek nešto veća od prošlotjedne. Promet je uvećan za 1,8 milijuna kuna ili pet posto te jeredovni dionički promet ovog tjedna iznosio 39 milijuna kuna. Deset najlikvidnijih izdanja sakupilo je 23,3 milijuna kuna što predstavlja 60 posto ukupnog redovnog prometa.
Šest od deset najlikvidnijih izdanja tjedan je završilo porastom cijene, a tjedne promjene najlikvidnijih kretale su se u rasponu od +5,17 posto do-1,86 posto. Promet veći od milijun kuna sakupilo je 10 izdanja, dok je sa 11 izdanja trgovano u iznosu većem od pola milijuna kuna, navodi portal hrportfolio.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu