Poslovni.hr slavi 20.rođendan
EN DE

Azija blista, Amerika posustaje, Europa ostaje turistički prvak

Autor: Poslovni.hr
27. srpanj 2025. u 15:00
Podijeli članak —
Foto: Unsplash

Procjenjuje se da će ove godine putovati više od 2 milijarde ljudi.

Svjetski je turizam u punom zamahu. Procjenjuje se da će ove godine putovati više od 2 milijarde ljudi, a prihodi od turizma premašiti 2 bilijuna američkih dolara što je zamjetan rast u odnosu na lani kada je putovalo 1,4 milijarde turista, a turistička industrija zaradila 1,6 bilijuna dolara.

Najveći turistički zamah bilježi daleka Azija, Amerika usporava dok Europa i dalje ostaje najprivlačnije svjetsko turističko odredište.

Turističkih doživljaja nikad dosta pa su gosti šangajskog hotela osvježenje potražili u atraktivnom tematskom parku, piše HRT.

“Bilježimo pravu turističku navalu domaćih ali i inozemnih gostiju iz Japana, Južne Koreje i Tajlanda”, kaže Jiang Lu, zamjenica direktora tematskog parka.

Zabavni “Panda vlak” još je jedna kineska atrakcija koja mami turiste baš kao i ovaj inovativni turistički vlak koji vozi regijom Pekinga/vozi kroz Peking.

“Panoramski vlak ima visokotehnološki stropni ekran, a kamere postavljene izvan vagona projiciraju prirodni krajolik izvan prozora na ekran”, ističe Li Yan, glasnogovornica Kineskog željezničkog ureda Peking.

Za dašak atmosfere zaslužne su i korejske plaže, osvježenje u Seulu traži se na svakom koraku.

“Led se tako brzo topi vani i stvarno me brinu ove paklene vrućine”, govori Kim Linn, turist.

Nesnosna vrućina i do 42 stupnja zapljusnula je goste New Yorka. Mnogi su predahnuli u slastičarnici sa stoljetnom tradicijom.

“Vruć je dan i treba nam nešto osvježavajuće a čuo sam da je ovo atrakcija Queensa”, kaže Justin Monaco, turist.

Amerika zbog rastućih troškova putovanja i malo lošijeg imidža bilježi pad broja turista, dok je Europa i dalje najveći mamac za svjetske putnike. Britanci ih mame najvećim botaničkim vrtom na svijetu dok su Česi ponosni na obnovljeni nacionalni park.

“Uživam u zelenilu, divnoj prirodi punoj slapova i kanjona i radujem se vožnji čamcem”, kaže Adela Krejci, posjetiteljica.

Azurna je obala ovih dana prenapučena i samo potvrđuje imidž Francuske kao najprivlačnije svjetske turističke destinacije. Zemlju koja osvaja srca na godinu posjeti čak 90 milijuna ljudi.

Autor: Poslovni.hr
27. srpanj 2025. u 15:00
Podijeli članak —
Komentirajte prvi

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close