Njemački izvoz i uvoz osjetno su smanjeni u veljači, pokazali su u ponedjeljak objavljeni službeni podaci, odražavajući slabljenje inozemne, ali i domaće potražnje u uvjetima pojačanih globalnih trgovinskih napetosti i neizvjesnog procesa izlaska Britanije iz Europske unije.
Sezonski prilagođeni izvoz pao je u veljači za 1,3 posto u odnosu na prethodni mjesec, najviše u proteklih godinu dana,. Uvoz je smanjen 1,6 posto u odnosu na siječanj.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu