Uhićenje dugovječnog šefa HGK Nadana Vidoševića, i otkrivanje razmjera njegova bogatstva, i danas je tema za komentare i špekulacije. Član upravnog odbora Transparency International Hrvatska Zorislav Antun Petrović, komentirajući za Hrvatski radio uhićenje Vidoševićevo i njegovu moć i bogatstvo, upozorio je kako se još 2009., kad se Vidošević kandidirao za predsjednika države, moglo ispitati podrijetlo njegove imovine.
– On tada nije morao objasniti porijeklo svojeg novca, bilo mu je dovoljno pokazati imovinsku karticu. Tad se već trebalo vidjeti odakle su mu došla sredstva za kampanju, ali i ostali kandidati su trebali objasniti odakle im novac, a nisu. Već iz te kampanje mogao se pratiti trag novca i moglo se vidjeti je li što "interesantno" – kaže Petrović, koji napominje da izvlačenje novca iz HGK u privatne svrhe, kao i preko Fimi medije za HDZ, kao da govori da je takav koruptivni model ponašanja u Hrvatskoj uhodan.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu