Ovogodišnji Zagreb Wine Gourmet Weekend postao je prava oaza primamljivih mirisa vrhunskih domaćih i inozemnih vina, najukusnijih maslinovih ulja te slasnih gurmanskih delikatesa spravljenih pod palicama renomiranih svjetskih chefova i začinjenih kavijarom među solima, ninskim Cvijetom soli.
Međunarodni festival vina i gastronomije okupio je u atraktivnim izložbenim prostorima Gliptoteke HAZU najznačajnija imena hrvatske i inozemne eno i gastro scene, ali i brojne zaljubljenike u vina i kulinarstvo – preko 150 izlagača iz svijeta vinarstva, maslinarstva i delicija. Uz degustacije slasnih slavonskih specijaliteta, poput nadasve poznatog kulena, istarskih i dalmatinskih autohtonih proizvoda – pršuta i buđole, najrazličitijih vrhunski spravljenih maslinovih ulja, i nezaobilaznih zagorskih štrukli – posjetiteljima je bila predstavljena i bogata ponuda začina i dodataka jelima, od kojih se svojim specifičnim snažnim okusom osobito ističe Cvijet soli ninske solane. „I ovo je događanje samo još jedan dokaz da prepoznatljivost hrvatskog imena u svijetu možemo širiti i kroz vrhunske gastro proizvode i autohtone kulinarske specijalitete koje je potrebno iskoristiti i za učinkovitije pozicioniranje na međunarodnom eno-gastrološkom tržištu“ poručio je Damir Oštrić, direktor Solane Nin.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu