Vlada nije očekivala aplauz za odluku o smanjenju bruto plaća za tri posto zaposlenima u javnim i državnim službama, osim djelatnicima u obrazovanju, no to je morala učiniti kako bi smanjila javnu potrošnju, istaknuo je premijer Zoran Milanović na današnjoj sjednici Vlade. Rekao je kako ga ne zanimaju reakcije političke oporbe, koje su "standardno agresivne i nesuvisle", već reakcije izravno zainteresiranih, a to su sindikati i poslodavci.
Sindikati smatraju da se radi o lošoj mjeri, koja je nehumana i nepoštena, a poslodavci misle da je trebalo javnu potrošnju rezati i ranije i više. Takve potpuno oprečene reakcije potaknute su legitimnim interesima dviju strana, a istina nije uvijek potpuno u sredini, pa netko mora odlučiti što je javni interes, kazao je Milanović.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Zamjeram sto odmah niste dali ostavku, ovo je je stvarno zalosno…sramota… a sto se tice viska u javnim sluzbama, to je davno trebalo srediti.
Trebali ste otpustit 50% ljudi a ne smanjivat place…
Uključite se u raspravu