Skandal oko trgovine derivatima koji je zatresao talijansku banku Monte dei Paschi di Siena izolirani je slučaj i ne postoji rizik od njegova širenja na čitav talijanski bankovni sustav, ustvrdio je u utorak izvršni direktor banke Intese Sanpaolo.
"Riječ je o izoliranom slučaju oko kojeg su, iz različitih razloga, formirana u potpunosti neutemeljena stajališta", kazao je Enrico Cucchiani u razgovoru za talijanski list Il Corriere della Sera. Upozorio je ipak da bi bankovni sustav mogao biti u opasnosti ako banka ne dobije obećanu državnu pomoć.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu