Cijene barela sirove nafte porasle su u utorak na londonskom tržištu iznad razine od 108 dolara temeljem naznaka napretka u pregovorima u SAD-u o proračunu za iduću godinu koji bi trebali otkloniti prijetnju proračunske krize.
Na londonskom je tržištu cijena barela sirove nafte porasla 68 centi, na 108,32 dolara. Na američkom tržištu barel je poskupio 54 centa, na 87,74 dolara za barel. Američki predsjednik Barack Obama predložio je republikancima da se zadrže niže porezne stope za sve građane koji zarađuju manje od 400 tisuća dolara, čime je znatno izmijenio dosadašnje stajalište o povećanju poreza za bogate, kazao je izvor blizak pregovorima. Obama je time odustao od praga od 250 tisuća dolara, koji su utvrdili demokrati, ali je još uvijek daleko do milijun dolara koliko traže republikanci.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu