Lana Bedeković Rosandić, vlasnica marketinške agencije Alert, osmislila je i provela jednu od najvećih humanitarnih kampanja u Hrvatskoj "Palčić gore". Kako ističe vlasnica agencije Alert, reklamne kampanje iziskuju velike marketinške budžete, no što kad se radi o organizacijama koje s tim budžetom ne raspolažu, a ideje koje promoviraju mijenjaju društvo? "Tada na scenu stupa neprofitni marketing", kaže Rosandić te dodaje kako upravo takvi primjeri pokazuju da vještine marketinga, koji često ima negativan predznak, mogu biti od koristi za širu zajednicu. Na samom početku svoje karijere Rosandić je odlučila ono čime se profesionalno bavi staviti na raspolaganje neprofitnim organizacijama ne bi li im na taj način pomogla u ostvarivanju cilja. Kako objašnjava, uloga neprofitnih organizacija unutar društva danas je sve veća što dovodi do njihove veće odgovornosti prema primjeni suvremenih načina poslovanja, sličnim onima u profitnom sektoru."Hrvatski profitni sektor može profitirati od neprofitnog", ističe Rosandić i napominje da će neprofitni sektor morati početi primjenjivati suvremene marketinške alate prije nego što profitni sektor vidi svoj interes u njegovom podupiranju. Shvatila je to, ističe, još na početku svoje karijere u marketingu, kad se i rodila ideja da jedno s drugim spoji "na obostrano zadovoljstvo".
Kreću novi projekti
Tako je Rosandić na neprofitnim kampanjama počela raditi prije gotovo deset godina (2003. godine) i to za udrugu Dupinov san na kampanji "Posadimo život" čiji je cilj bio osnaživanje odgovorne društvene svijesti i prikupljanje novčanih donacija za obnovu šumskog fonda (pinija, čempresa) jadranske regije te sadnje maslina na unaprijed odabranim lokacijam duž jadranske obale s otocima.S ovom udrugom, kako najavljuje Rosandić, ponovo kreće u realizaciju novog ekološkog projekta, a ove je godine osmislila i provela jednu od najvećih humanitarnih kampanja "Palčić gore" s ciljem prikupljanja sredstava za inkubatore i dodatnu medicinsku opremu za prijevremeno rođenu djecu.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu