Zbog sumnje u zarazu virusom svinjske gripe u Kliničkom bolničkom centru Osijek u srijedu je hospitalizirana 22-godišnja djevojka s visokom temperaturom i simptomima koji upućuju na gripu, a prije nekoliko dana vratila se s Floride u SAD-u.
Djevojka posljednja dva dana ima povišenu temperaturu, a danas će biti poznati preliminarni nalazi laboratorija koji će potvrditi o kakvom je virusu riječ, potvrdio je u srijedu ministar zdravstva Darko Milinović. Zbog širenja virusa svinjske gripe Europska komisija razmišlja o obustavi letova za Meksiko i dezinficiranju svih zračnih luka. Svjetska zdravstvena organizacija će razmotriti podizanje stupnja pripravnosti za pandemiju na peti stupanj. Jučer je potvrđen i prvi smrtni slučaj od svinjske gripe izvan Meksika, u SAD-u je nekoliko dana nakon povratka iz Meksika umro 23-mjesečni dječak.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu