Dražen Mavrić, generalni direktor Nove TV, prije nekoliko dana je zajedno s čelnikom RTL Televizije, žestoko optužio Hrvatsku radioteleviziju zbog namjere da pokrene treći, sportski program.
Upozorili ste da pokretanje trećeg programa nije zakonito, no nije jasno koji bi zakon to branio.
Zakonom je definirano tko ima nacionalnu koncesiju za koji broj kanala. Dakle, dva kanala ima HTV i po jedan Nova TV i RTL. I nitko više. Ja ne mogu otvoriti novi kanal.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Zar nije očito da ipak nešto ne rade dobro – sad izbacuju sapunicu zbog loše gledanosti, prijeti im ukidanje koncesije zbog neprimjerenog sadržaja. Šta će biti sljedeće?
mtm, mislim da ste sami rekli pola odgovora na pitanje: baš zato što su uložili godine truda i zavidne novce, ne žele tek tako odustati. i dalje se nadaju da će se kod nas uspostaviti tržišni uvjeti, bar na razini u kojoj vladaju u bugarskoj i kazahstanu, ako se već više ne možemo ni mjeriti sa zemljama kao češka.
a da odlaze, odlaze i te kako u mnogim branšama. mene osobno užasava ta sve veća izolacija u kojoj je sve jača moć šerifa azijatskog socijalnog mentaliteta.
gdje je na svijetu formula 1 nekomercijalni program?! pa ona je i nastala iz reklama i radi reklama, kao i svi profesionalni sportovi.
Hrvatskoj je još jedino ostalo more, nešto zemlje i HRT. Pa nećete nam valjda i to oduzeti (prodati, uništiti…) ?
osi3, ono što mene najviše smeta što gospodin smatra da smo svi mi ludi (uključujući i tebe), pa valjda je svima jasno da nitko normalan, pogotovo ne netko tko se smatra komercijalnim, nebi poslovao sa gubitkom toliko dugo koliko oni posluju! Neka mi netko objasni zašto bi netko u normalnom tržišnom sistemu ulagao godinama bez ikakvog dobitka? Ja ne kažem da ih treba ugasiti, niti bilo koga drugog, već jedino da ne vrijeđa inteligenciju javnosti. Novinaru bi trebalo dati nagradu na dobro postavljenim pitanjima, šteta što na kraju teksta nije mogao dati i svoj zaljučak iz razgovora.
A tržišna ekonomija je jasna – tko ne zarađuje propada, ide u stečaj i gotovo. S gubitkom može poslovati jedino državna firma. A građevinske firme, daj molim te, sve one jako dobro zarađuju bez obzira čije su.
Uključite se u raspravu