Vijećnici Skupštine Istarske županije na jučerašnjoj su sjednici u Pazinu jednoglasno odlučili da će u roku od 21 dan biti sazvana tematska sjednica županijske skupštine u vezi s Termoelektranom Plomin C.
U međuvremenu, kako je odlučeno, istarski župan Ivan Jakovčić zadužen je da s nadležnim županijskim tijelima pripremi materijale za tematsku skupštinu kao i nacrt odluke o raspisivanju referenduma te analizu njegovih pravnih i financijskih učinaka na Istarsku županiju. Kako se čulo jučer, na tematsku skupštinu bit će pozvani predstavnici Vlade, ministarstava, HEP-a, kao i nezavisni stručnjaci kako bi vijećnici dobili što potpuniju sliku i na temelju nje donijeli određenu odluku.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu