Susret sa slijepim i slabovidnim osobama, kao i upoznavanje s njihovim svakodnevnim poteškoćama, bio je ključan za nastanak riječkog startupa orijentiranog na edukaciju slijepe i slabovidne djece, nazvanog Braille Riddles.
Naime, osam kolega sa sveučilišta u Rijeci, Zagrebu i Dublinu uočilo je da se osobe s problemima oštećenja vida u nemalom broju životnih situacija suočavaju s ograničenim prilikama za razvoj što ujedno uvelike utječe i na njihovu bržu integraciju u društvo. Stoga su osmislili, a nedugo nakon i izradili, liniju pristupačnih edukacijskih pomagala za slijepe i slabovidne osobe. Realizaciju im je olakšao ulazak u program Startup grada Rijeke gdje su u razdoblju šestomjesečne inkubacije prisustvovali mnoštvu radionica, imali prilike osloniti se na pomoć mentora te u konačnici, zahvaljujući suradnji s doc. Svenom Maričićem, primjenom aditivnih tehnologija ideju i pretvoriti u opipljive proizvode.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu