Atlantic grupa u većinskom vlasništvu Emila Tedeschija planira graditi 10 milijuna eura vrijednu tvornicu energetskih pločica, a nije isključeno da ona bude upravo u Hrvatskoj. Prema informacijama Poslovnog dnevnika, Atlantic grupa je već izradila feasibility studiju za novu tvornicu, pri čemu je 'snimljeno' više od 90 potencijalnih lokacija u regiji.
Zasad su u Hrvatskoj kao moguća mjesta u igri gradovi Novska i Nova Gradiška. U Atlantic grupi ne žele govoriti o potencijalnoj investiciji i vrlo su oprezni s obzirom na to da konačna odluka o tvornici još nije donesena. Ipak, na tome se intenzivno radi. Atlantic grupa je već, kako se može iščitati iz devetomjesečnog izvješća, Multipower pića preselila od ugovornog proizvođača u vlastiti proizvodni pogon u Rogaškoj Slatini. "Također, nastavilo se s izradama procjene isplativosti preseljenja ostale proizvodnje kod ugovornih proizvođača u vlastita proizvodna postrojenja", stoji u izvještaju. Trenutno se Multipowerove energetske pločice proizvode u tri europske tvornice (dvije u Njemačkoj i jednoj u Nizozemskoj). Tijekom devet mjeseci je Atlanticovo strateško poslovno područje 'Sportska i aktivna prehrana', u koju se ubrajaju Multipowerovi proizvodi, kompaniji donijelo 535,6 milijuna kuna prihoda što je u odnosu na isti period prošle godine povećanje od 7,4 posto. U usporedbi sa ostalim Atlanticovim grupama proizvoda, s tim da su jedino kava i delikatesni namazi rasli više, 9,4 tj. 10,8 posto. Pritom treba napomenuti da brend Multipower bilježi dvoznamenkasti rast prodaje na tržištima Velike Britanije, Rusije i Španjolske dok je na tržištu Italije ostvarena prodaja na istoj razini kao i lani. "Sad planiramo sagraditi vlastitu tvornicu energetskih pločica. Tu je i Hrvatska realna mogućnost za investiciju. Druge su opcije Slovenija i Njemačka, odlučit ćemo do kraja prvog kvartala slijedeće godine", najavio je Emil Tedeschi u intervjuu za tjednik Lider.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Odlično.
I to malo profita što ima će si kroz pojačan I u EBITU ionako uništiti.
Napravi je u Splitu.
Hrvatski kapitalist kupuje njemačke tvornice, preseljava proizvodnju i otpušta njemačkog radnika. Al’ bi se stenjalo kod nas da ovo stranac napravi.
Uključite se u raspravu