Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)
Pretraživanje
Dionička društva
Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
VLEN 5,00 4,70 5,00 4,87 4,70 5,15 17.127 83.348,02 0,00%
elmaestro 26.10.2018.
Veliki krug prijatelja
Dobar prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
100%

rambo_5

Evo pametnjakovići, a vi kupujte po 5.30… Lijepo smo vam rekli…

sve nas je zeznuo CERP jer smo po količinama zaključili da to on izlazi do kraja,a međutim uz njega je izlazio još jedan iz top 10 pa na kraju cerp nije prodao većinu nego taj drugi i zato je cijena danas pala ispod 5 kn.da je to prodavao CERP sada bi bio vani, a cijena bi išla prema 6….nema veze, dokupit ćemo na 4 kn ;-)

kvart99 31.10.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
Dobar prosjek ocjena
-

Ja sam lijepo govorio neki dan da ovo ne prodaje CERP na ovaj način.
OK, prodaje i on…….ali bilo je evidentno po stalnom mijenjanju naloga na asku da prodaje jos netko drugi.

rambo_5 3.4.2017.
Dobar prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
-

Ma da prodaje ne znam tko, ovo je trenutno firma koja stvara gubitke (turska lira, ovisnost o Amerima i ostalo…), jako je sezonalna i ima jednog velikog vlasnika. Znači mogu proći godine prije nego će raditi s plusom, ako i uspiju, pitanje je hoće li dioničari vidjeti išta od tog novca ( ovisi o gazdi kako želi izvlačiti dobit, preko dividende ili možda preko materijala…), a neku dobit od rasta dionice mogu zaboraviti osim ako se organizira neka pump'n'dump akcija tu i tamo na neku “vijest” iz novina. Sve to skupa znači da je potreban JAK diskont da bi se opravdali svi ti rizici. Na ovoj razini (4.7) je otprilike 3X podcijenjeno, pod uvjetom da dalje rade s 0 gubitka i da su knjige čiste. Ja ne ulazim prije 4.00, a vi prema svojoj odluci…

accountant 17.8.2007.
Dobar prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

kako to može biti loše za Lenac?? mogu se riješiti onih radnika kod sebe koji rade loše i uzeti najbolje radnike iz 3. maja ili uljanika jer oni masovno odlaze iz tih firmi!
također, to što ne rade 3.maj i uljanik usmjerava njihove klijente prema Lencu pa to može biti samo plus, nikako minus!
čudna ti je logika, čudna i naopaka

rekli ste da komentiram ali kakvi su vam to argumenti?
za početak kakva su brodogradilišta i kojim se poslovima bave u 3.maju i Puli, a kakvo je brodogradilište Lenac? osnovne stvari ne znate
toliko o otimanju klijenata
drugo, kladim se da ovi koji odlaze (sami ili će dobiti otkaz) iz 3. maja i Uljanika traže posao vani i to ne nužno u struci, jer da si i konobar u Njemačkoj plaća je sasvim solidna i još ne moraš gledati stupidna prepucavanja iz Sabora
da je tome tako kako govorite, zašto odavno nije Lenac pokupio radnike iz susjednog 3.maja? nego dovodi ukrajince? dakle em nema kadra koji mu treba, em ih ne može platiti, ne dobija se dozvola za ‘uvoz’ ukrajinaca na lijepe oči Zadnja izmjena: accountant (22.3.2019. 11:29)
GluteusMx 20.6.2018.
-

Zna li itko što se s natječajem za Galeba? Poništen je početkom siječnja i trebao bit raspisan novi u roku 30 dana, ali ne mogu ništa naći o tome.

VoraX 28.6.2011.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
75%

uf, al će nas ovaj cerp fino “restrukturirati”… kada završe sa restrukturom mi smo na par kn.. :/
dobar posao ministre, klap klap :)

…''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

zlocesti 1.7.2015.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
40%

Ponovno se raspisuje.
Radio Rijeka.

accountant 17.8.2007.
Dobar prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

zlocesti

Ponovno se raspisuje.
Radio Rijeka.

Galeb?
zlocesti 1.7.2015.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
20%

Da, natječaj za Galeb.
Tako sam čula na Radio Rijeci.

zlocesti 1.7.2015.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
33%

Dokupila sam, nije da to nekog zanima, niti je od značaja, ali si mislim….krajem godine očekuje se Whitney na većem remontu.
A i sada imaju posla, pa valjda ne troše rezerve.