Rast BDP-a krajem 2017. usporio na 2%

Naslovnica Forum Komentari članaka Rast BDP-a krajem 2017. usporio na 2%

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Romel, 28.02.2018. u 11:57
Hrvatsko gospodarstvo poraslo je u četvrtom tromjesečju prošle godine za 2% na godišnjoj razini

Sreća da godina ima samo četiri tromjesečja.

Dalićka najpametnija a ekonomija stagnira

U Sloveniji 5% na 18.600,00 per capita (po glavi), znači dodatnih 930,00 €. Mi imamo 11.500,00 € per capita i rast od 3%, što znači dadatnih 345 €. Nije mi jasno, kako ljudi ne shvaćaju tu razliku. Isto vrijedi i za rast njemačkog GDP-a. Ako je 2%, to je dodatnih 740,00 €. Znači, Slovenija polako ali sigurno zatvara škare između najbogatijih članica EU-a i nje. Kako nitko od novinara ne zna posatviti ovo pitanje, kad se napr. Zdravko Marić hvali našim rastom !?

U Sloveniji nije GDP per capita 18.600 EUR, nego 19.600 u 2016 http://www.stat.si/StatWeb/Field/Index/1 ili https://www.sta.si/2487657/slovenski-bdp-za-17-odstotkov-zaostaja-za-povprecjem-eu (Razdeljeno na regije je zahodna Slovenija ustvarila 23.400 evrov, vzhodna pa 16.200 evrov.)

Romel, 28.02.2018. u 13:59
hvali našim rastom

Ajmo se mi uspoređivat s Rumunjskom (bez Bukurešta i Temišvara).

***ovo je još fantastičan rast s obzirom kakve astronomske poreze i uhljebarine imamo

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Tonemo sve više. Srbi ce nas prešišat u par godina da ih nikad uhvatit nećemo, još se samo s bosnom možemo uspoređivat.

Dok jedni pametuju da se razumiju u branšu i pametuju da ne valja, drugi koji "pojma nemaju" zarađuju na rastu. logika burze.

A da nemamo turizma odavno bi bili iza bosne,

***ajmooopet, kaj se sekiraš, pa to je sve u skladu s Memorandumom II, koji je našim političarima novo Sveto pismo i Biblija

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Ako je u Hrvatskoj vecina BDP osobna potrosnja, a onda je osobna pitrosnja 16 miliona turista u 3 mjeseca oko pola bdp.
To znaci da smo bez turizma vec siromasniji od srbije. Ili da se dogodi nesto kao u turskoj ili francuskoj mi bi prosili po ulicama.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Stvarno se ne sekiram.Ne za sebe, Al gledam ljude oko sebe. Neviđeni pesimizam. Nitko se više ne druži, nitko se ne smije. Užasna depresija vlada u društvu.

Dok jedni pametuju da se razumiju u branšu i pametuju da ne valja, drugi koji "pojma nemaju" zarađuju na rastu. logika burze.

Osjecam se kao u indijanskom reuervatu ili u nekakvom selu u dzungli amazone..dok zivot i civilizacija svuda naokolo napreduju oni zive u usmenim predanjima i pricama iz davnina.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Pa da nema turizma svi bi pomrli od pule do dubrovnika.

Dok jedni pametuju da se razumiju u branšu i pametuju da ne valja, drugi koji "pojma nemaju" zarađuju na rastu. logika burze.


Pa da nema turizma svi bi pomrli od pule do dubrovnika.


I uhljebi po sjeveru hrvatske

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close