Pretraživanje
Dionička društva
picolovac 23.11.2016.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
40%

Barikb, naveli ste sporove u kojima PEVEC iznimno dobro stoji…. Čemu onda rezerviranja? To nam nešto i govori o Upravi zar ne?

If you aren’t making any mistakes, it’s a sure sign you’re playing it too safe…

Barikb 19.4.2016.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
-

Da računovodstveno je uglavnom dozvoljeno a upravi jako paše da drži cijenu nižom jer istovremeno kupuje.
To nešto govori o vrijednosti biznisa. Dobit ce isplivati kad tad. Nakon faze stjecanja ići će na iskazivanje fer vrijednosti kako bi i sam dioničar br. 1 uvećao vlastitu imovinu.

Barikb 19.4.2016.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
-

Mislim da uprava dobro radi svoj temeljni posao, biznis se razvija najboljim tempom, radnici su optimizirani i solidno plaćeni dakle zadovoljni, rješavaju i neke stare manje bitne sporove, ali transparentnost je nikakva prema van. PEVEC u dan plaća sve svoje obveze i račune. Zaduženost je minimalna. Budući da je razlog netransparentnostu čist kao suza dakle kupuju dionice, na svakome je da osobno odluči da li mu ova cijena pokriva sav rizik koji uvijek postoji. Moje mišljenje je da daljni razvoj čak i cijene dionice a ne samo posla nadmašuje sav rizik i ostavlja puno prostora za zaraditi svakom iole strpljivijem malom igraču. Sve je manji free float.

picolovac 23.11.2016.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
25%

Riječ uglavnom ne postoji u računovodstvenoj terminologiji. Jasno je propisano kada je dozvoljeno a kada nije. Ukoliko se radi o sporovima gdje se ne očekuje negativan ishod za Društvo ne postoji osnova za rezerviranje… Okej, prihod će isplivati u narednim godinama pa tako i dobit, međutim dovodi se u pitanje u istinitost i fer prikazivanje financijskih izvještaja te dovođenje postojećih i potencijalnih dioničara u zabludu.

Razumijem ja naum Uprave i njihov cilj, međutim smatram da isto tako cilj ne opravdava sredstva. Ne bojim se ja za Vas i još nekolicinu dioničara koji razumiju kvalitetu Društva i njezin potencijal koji je neupitan, samo ovo nije način.

Cijenim Vaš angažman, i način na koji tumačite pojedine informacije.

If you aren’t making any mistakes, it’s a sure sign you’re playing it too safe…

Barikb 19.4.2016.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
-

Hvala kolega.
Obveza je rezervacije za započete sudske sporove… Međutim i u vezi Hypo banke Pevec stoji više nego dobro. Druga je stvar što upravi radi kupovanja dionica umanjivanje dobiti sasvim odgovara. I knjigovođe i revizori vole rezerviranja naravno.

Barikb 19.4.2016.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
-

Brojke su ovdje za uži krug samo. Koji non-stop kupuje.

serislav 20.1.2012.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Niste upućeni, kolega.
Pevec izdaje samo godišnje izvještaje.
Nije na ZSE.

Bikovi trče brže i dalje od medvjeda.
P.S.
ZMAJKI, ili kako gubitak gaca na Todexu ne pomaze.
zorangutan, vidi ZMAJKI.

bookworm 8.6.2017.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
33%

To nisam znao Serislave, hvala. Inače, kakva je tvoja perspektiva ove dionice? Ovako površno mi se čini da dobro rade. Mislim, bio sam u dućanu i čini mi se da ih ljudi dobro prihvaćaju.

Zadnja izmjena: bookworm (23.10.2017. 12:25)
serislav 20.1.2012.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

bookworm

To nisam znao Serislave, hvala. Inače, kakva je tvoja perspektiva ove dionice? Ovako površno mi se čini da dobro rade. Mislim, bio sam u dućanu i čini mi se da ih ljudi dobro prihvaćaju.

Sve ima svoje rizike.
I sve je vec receno.
Odvrtite malo unazad. Kolega Barikb je to najbolje sazeo u vise navrata.

Bikovi trče brže i dalje od medvjeda.
P.S.
ZMAJKI, ili kako gubitak gaca na Todexu ne pomaze.
zorangutan, vidi ZMAJKI.

miami 19.8.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

…..financijsko izvješće za period III kvartala ..u minusu?……….

PEVEC stiže u naš Grad.Dugo čekana poslovnica / centar/ pojavila se među posljednjima u RH , a zašto je
tako- već sam pisala..i ima veze s tim da HDZ -ovci jedni drugima ne ulaze u konkurenciju…
A kako je sve manje obzira, i sve teže svima, tako su i politička pardoniranja sve češća, a laktanje
sve otvorenije pod motom …bolje profitabilnosti ..eto i nama Peveca….. u našu strogu, komunjarsku
sredinu–gdje je sve posloženo i uređeno na tržištu ….
Lokacija centra je izvanredna, preuređenje traje..a mi , potrošači- čekamo da vidimo- hoći li cijene
opravdati status koji reklamno podržavaju………?
Omah ću im reći- da centar dobro napune- da ne štede na asortimanu, i akcijama……i da maksimalno
srede blagajne za brza plaćanja- kako i sve moguće i nemoguće oblike kreditiranja i odgođenog plaĆanja…………..

…prodajte dionice…-kupite nekretnine!