Forum

Naslovnica Forum Komentari članaka Nogomet teško može biti alibi za mršav turistički start srpnja
Pretraživanje
Dionička društva
Noćenja tek 1% više nego lani, ali je gostiju 3% manje.
kreimir22 17.7.2018.
Korisnik s iskustvom
100%

Treba nam više pješčanih plaža, to turisti vole, pogotovo engleski koji su naučili na španjolske pješčane plaže, pa se šokiraju kada dođu u Hrvatsku. Veliki broj turista voli jadran, ali mrze naše šljunčane plaže, užasavaju se kada vide veliko kamenje kada ulaze u more. Trebaju malo gradovi i općine na jadranu obratiti pažnju na to. Nedavno sam bio na Hvaru, uvala i šljunčana plaža odmah pokraj crkve je bila puna morske trave, kada se ulazi u more sve je puno kamenja i to velikih, treba urediti malo morsko dno, odnosna prvih nekoliko metara kada se uđe u more da nema tog velikog kamenja netko tu travu ljigavu sa plaže treba pokupiti, pa ne može se samo čekati da priroda odradi svoje u usitni kamenje i makne travu.

Mislav 4.1.2014.
Dugotrajni korisnik
50%

Možda novinaru nije poznato da je to stara i kroz desetljeća mnogo puta doživljena i provjerena stvar. Kada je god svjetsko ili europsko prvenstvo, tih nekoliko tjedana osjetan je pad dolaska starnih gostiju. To se onda nadoknadi u kasnijim tjednima i mjesecima.

viewer 28.1.2012.
Dugotrajni korisnik
Mali krug prijatelja
-

Ima u Medjevi, bogomdana pješčana plaža a totalno zapuštana. Trebalo bi ih sve bičevati. Bio sam prije neki dan. Plaža poluprazna kod okolnih iznajmljivača apartmana 40% slobodno.

Remorker 1.3.2018.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
100%

Dizanje cijena ne prolazi i to je upozorenje svima. Ako u jednoj lijepoj Budimpesti mozete naći 4zvjezdice za 75 USD po cemu to isto u nas kosta 140 USD?
To ce se razbiti o glavu pohlepnima.
Ne pate bas svi za morem kako mi mislimo.

trader 2.3.2006.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Turizam je ionako lutrija. A i navalili svi u iznajmljivanje tako da se će sve stabilizirati kada mnogi propadnu i ostanu samo profesionalci. A nije lako držati cijene kada svi oko nas spuštaju, valjda misle da će tako preživjeti a ustvari će uništiti sebe i svoj turizam. Mi trebamo držati cijene pa šta bude, od jeftinih turista ništa dobra, čak su i lošijeg ponašanja osobno vidio više puta. Dolazi klinčadija pa se opija i drogira jer im je jeftino.

mlijeko 4.10.2012.
Dugotrajni korisnik
-

Domaćih gostiju nije bilo jer su svi gledali svjetsko prvenstvo i to je to. I sam sam prije išao početkom 7 mjeseca a sada idem poslije 15. 8. A dobar dio mojih prijatelja je iz istih razloga ostao kući i promjenio termin.

assy 30.4.2018.
Korisnik s iskustvom
100%

Nogomet se može gledati i na godišnjem. Kod nas cijene ne prate ponudu i uslugu. Egiptu i Turskoj se ponovo vraćaju gosti. Nije dobro kad se precijeni. Nismo mi toliko poželjni, koliko smo bili izbor zbog sigurnosti.

K-PAX 23.9.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Trebao je autor malo se potruditi pa dati podatke za druge turisticke zemlje oko nas.
Ako je i u Italiji, Francuskoj i Spanjolskoj slicno kao kod nas, ok, onda mozda ima smisla da su Turska i Egipa i slicni povukli goste, ali ako talijani i drugi imaju pluseve, a mi minuse, onda teza ne stima

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

K-PAX 23.9.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

K-PAX

Trebao je autor malo se potruditi pa dati podatke za druge turisticke zemlje oko nas.
Ako je i u Italiji, Francuskoj i Spanjolskoj slicno kao kod nas, ok, onda mozda ima smisla da su Turska i Egipa i slicni povukli goste, ali ako talijani i drugi imaju pluseve, a mi minuse, onda teza ne stima

A sto se cijena i odnosa demand/supply tice….nedavno,sam citao da smo povecali kapacitete ove godine za 6,5% (u broju kreveta)..
To bi znacilo da bi i demand isto tu negdje treba rasti da bi generalno zadrzali cijene inace ce prosjecne cijene poceti padati (govorim o prosjeku…onaj tko je dizao kvalitetu sigurno je digao i cijene)

To je bazicna fundamentalna analiza…

Zadnja izmjena: K-PAX (19.7.2018. 0:19)

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!