Ljekarne vam naplaćuju lijekove koje ne bi smjele

Naslovnica Forum Komentari članaka Ljekarne vam naplaćuju lijekove koje ne bi smjele

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

a znamo tko radi u ljekarni

Ne mogu vjerovati da kolegica ovo još nije komentirala i rekla da je sve to urota. I izmišljotina.

evo me ………! polako, polako……….šta ste opet smislili protiv prakse ljekarnika…..na koju se
NIKAD NITKO NIJE ŽALIO…i sam tekst Vam govori da se u ljekarni nitko nije požalio…..

Prvo:
1. Svaki recept IMA SVOJ SERIJSKI BROJ ! Niste primjetili ? Pa i recept koji dobijete na
hitnoj / antibiotik/..u ovom slučaju.
2. Kad dođete u ljekarnu – LJEKARNIK Vam daje BESPLATAN LIJEK – a recept unosi na obrazac
za naplatu na svom kompjuteru / taj obrazac je račun HZZO-u /
To je drukčiji sustav naplate – Nije preko CEZIH SUSTAVA – KAD PREDATE SVOJU KARTICU
zdravstvenog osiguranja – I LJEKARNIK OČITA ono-što Vam je liječnik napisao Ide drukčije….
Malo je komplicirano- da Vam ne objašnjavam….

.Slično kao i kad iznenada dođe na hitnu bolesno dijete – TURIST iz Češke npr.

Takvo bolesno dijete NE PLAĆA ništa -u ljekarni mu daju antibiotik,/ na recept/ koji mu propiše liječnik na hitnoj !
.Ljekarna sebi utipka u kompjuter podatke koji pišu na receptu- a kasnije – se od takvih slličnih slučajeva / grupa/ formiraju RAČUNI – koji se zbrajaju i zbirno formirani – NOSE RUČNO NA HZZO. o. / u kovertama/: Npr. posebno za EU, posebno za BIH, posebno za austrijskog pacijenta, posebno za
pacijenta koji ima mirovinu i Austriji, a sad je doma u Hrvatskoj……..kaj da Vam objašnjavam- cijeli
roman ?… to je puno kategorija ….i kod svakog je drukčije …ili slično….ovisi o mnogo čemu.

Znači- takvi lijekovi se ne plaćaju, i ljekarnici koji su ih naplatili su pogriješili!
Ili, pak nisu dobili takve recepte ….nego , nemam pojma – otpusno pismo, pa su im naplatili
lijek…ili neki privatan recept….ne znam….. ili to nije bila hitna- nego specijelistički recept koji
mora ići do primarne zdravstvene zaštite….. da li ste premalo podataka o slučaju…
Ovo što ste napisali za dijete na hitnoj , recept i antibiotik- ide na opisani način.

inače, farmaceuti su jako ljuti na Vas, jer pišete neistine, tako mi kažu.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


evo me ………! polako, polako……….šta ste opet smislili protiv prakse ljekarnika…..na koju se
NIKAD NITKO NIJE ŽALIO…i sam tekst Vam govori da se u ljekarni nitko nije požalio…..

***iako kvantni fizičari daju sve od sebe kako komunicirati sa umrlim osobama, nažalost još uvijek nemožemo čuti žalbe umrlih korisnika usluga ljekarni 😀

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

BOJE ODREĐUJU PLAĆANJE

1. PLAVI RECEPT – ne plaćate lijek, ako imate dopunsko ne plaćate niti participaciju….
/ ima serijski broj /
2. CRVENI RECEPT – plaćate sudjelovanje / participaciju/
/ ima serijski broj /
3. CRNI RECEPT – privatan recept / sve plaćate/ …..tu spadaju otpusna pisma, specijalistički
nalazi ……/ nema serijski broj ….. ! /
Ako ne želite plaćati- otiđite do svog liječnika opće prakse da Vam napiše lijek koji se ne plaća
/ ako je to moguće/ tj. plavi ili crveni recept …..

PAZITE! Na dan otpusta iz bolnice – nemate pravo dobiti takav recept od liječnika opće prakse
iako ide na teret HZZO-. ZATO JER JE U TAJ DAN – uračunat trošak liječenja / terapije /
u bolnici…… !
p.s. dogovorite da datum bude slijedeći dan, ili ako Vam je hitno , zadužite se / posudbom / u ljekarni,,.
pa ćete donijeti recept drugi dan…ili nas nazvati, da ga skinemo s cezih-sustava…….

SERIJSKI broj recepta- totalna kontrola sustava- od početka formiranja recepta -do naplate.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close