gdje je porezni raj?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije Opće financije gdje je porezni raj?

Trebam pomoc… Tvrtka iz Austrije mi treba kao fizickoj osobi isplatiti odredjenu naknadu ( proviziju ) za odradjen posao. Traze da im kazem gdje da mi prebace novac , trebam Vase prijedloge zbog poreza..Njihov prijedlog je racun u RH ali ja bih vise volio vani..hvala


Trebam pomoc… Tvrtka iz Austrije mi treba kao fizickoj osobi isplatiti odredjenu naknadu ( proviziju ) za odradjen posao. Traze da im kazem gdje da mi prebace novac , trebam Vase prijedloge zbog poreza..Njihov prijedlog je racun u RH ali ja bih vise volio vani..hvala

kipar gospodine samo na kipar ako je opsana lova u pitanju
pofuk
p.s. i ja bih Vas nasto priupitao
htio bih se zaposliti u murji pa Vas molim za savjet

hahah pofuk nista lakse…odes u remetinac pa zatrazis od nasih kvazi menagera da te preporuce…

Nemoj me krivo shvatiti, ali pravi porezni raj je u Srbiji, samo 10% na kapitalnu dobit. Ceo svet uzima od 28 – 40% poreza. Dobre destinacije su Kipar, Malta, San Marino, Monte Karlo, Holandske Antile(tu je porez samo 1%, a ubacujes robu preko Holandije,oslobodjeni placanja od 19% evropskog poreza), Kajmanska ostrva, Sejsele,…Najbolje je ako imas offshore kompaniju,radis sa celim svetom,a placas samo porez od 1-2%.

Slobodno neka ti isplate na tekući devizni račun u RH, kao fizičkoj osobi koja prima uplatu izvana naša porezna ti ne može ništa, pogotovo ako uplate razdijeliš na više računa sa po manje od 100.000 kn (transakcije preko 100k banka mora prijaviti)!
Također , zašto ne otvoriš račun u nekoj austrijskoj banci koja ima podružnicu u HR i uzmeš e-bankarstvo, a i ti novci ti mogu biti jamstvo za lombard .

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Porezni raj je u RH ako se posjeduje iskustvo trgovanja Forexom. Otvaranje nerezidentnih računa može biti problem nakon 2014godine.

član: http://www.ponuda.hr/


Porezni raj je u RH ako se posjeduje iskustvo trgovanja Forexom. Otvaranje nerezidentnih računa može biti problem nakon 2014godine.

zasto kolega moze biti problem otvaranje racuna nakon 2014 godine? unaprijed hvala na pojasnjenju.

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

Krivo opisano! Problem može biti iz razloga jer postoji mogućnost, kao što je najavljeno, nakon 2014.g. otkrivanje bankarske tajne banaka u Austriji! Nerezidentni računi 🙂

član: http://www.ponuda.hr/

New Report

Close