prodaja super stojeće firme

Naslovnica Forum Razno Posao – ponuda/potražnja prodaja super stojeće firme

Imam firmu koja zapošljava 15 ljudi ,godišnjeg prometa zadnjih par godina oko 7.000.000,00kn ,nikad bila u blokadi,uvijek posluje s najmanje 25 000-30 000 Eura dobiti,ima robe + nekretnina + vozila u vrijednosti oko 300 000 Eura.Imao i oko 20 000Eura potraživanja. Ima i kredit koji istječe krajem ove godine ;preostalo još oko 20 000 Eura za vratiti.
BAvimo se proizvodnjom(30% prometa),trgovinom i servisom.Ni ove godine nismo zabilježili pad prometa,nego čak i rast od 2%.
Zanima me za koliko novca bi mogao prodati firmu i kako naći kupca.Kolika je zapravo vrijednost ove firme???

postaj nam ovdje analitičku bilancu na 31.12.ili barem na 30.09.2009., GFI-POD za 2008., TSI-POD na 30.09.2009. te Prijavu poreza na dobit za 2008. Sve naravno ovjereno od FINE i PU.
Onda cemo vidjeti sto mozemo zakljuciti. [smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Febo,a bris grla i nosa,kompletnu krvnu sliku svih zaposlenika i ……….. [lol] [lol] [lol]

ja čovjeku ozbiljno govorim a ti zahebavaš…
čak ni to nije dosta , ako želi ozbiljnu procijenu trebao bi dati sve što sam naveo i to do 5 godina unatrag…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

750.000,00 eura


Imam firmu koja zapošljava 15 ljudi ,godišnjeg prometa zadnjih par godina oko 7.000.000,00kn ,nikad bila u blokadi,uvijek posluje s najmanje 25 000-30 000 Eura dobiti,ima robe + nekretnina + vozila u vrijednosti oko 300 000 Eura.Imao i oko 20 000Eura potraživanja. Ima i kredit koji istječe krajem ove godine ;preostalo još oko 20 000 Eura za vratiti.
BAvimo se proizvodnjom(30% prometa),trgovinom i servisom.Ni ove godine nismo zabilježili pad prometa,nego čak i rast od 2%.
Zanima me za koliko novca bi mogao prodati firmu i kako naći kupca.Kolika je zapravo vrijednost ove firme???

Teško je odrediti vrijednost jer u takvim slučajevima u pravilu ne vrijede uobičajene metode poput P/E, P/S, P/B, ROI, itd.. Najbolje je ponuditi nekom iz iste branše – dosadašnjem konkurentu kojem bi dobro došli tvoji kupci. Počeo bi s P/S 1, pa ako prođe.. 🙂



Imam firmu koja zapošljava 15 ljudi ,godišnjeg prometa zadnjih par godina oko 7.000.000,00kn ,nikad bila u blokadi,uvijek posluje s najmanje 25 000-30 000 Eura dobiti,ima robe + nekretnina + vozila u vrijednosti oko 300 000 Eura.Imao i oko 20 000Eura potraživanja. Ima i kredit koji istječe krajem ove godine ;preostalo još oko 20 000 Eura za vratiti.
BAvimo se proizvodnjom(30% prometa),trgovinom i servisom.Ni ove godine nismo zabilježili pad prometa,nego čak i rast od 2%.
Zanima me za koliko novca bi mogao prodati firmu i kako naći kupca.Kolika je zapravo vrijednost ove firme???

Teško je odrediti vrijednost jer u takvim slučajevima u pravilu ne vrijede uobičajene metode poput P/E, P/S, P/B, ROI, itd.. Najbolje je ponuditi nekom iz iste branše – dosadašnjem konkurentu kojem bi dobro došli tvoji kupci. Počeo bi s P/S 1, pa ako prođe.. 🙂

[/quote]

gle ovog filozofa,bolje ti je da pišeš blog,koji crni p/s 1

Plavi: Belišće je zvijezda Baranje! Koliki vam je NAV (netto asset value) na imovinu :)

New Report

Close