Ostavka Marinka Papuge zbog sukoba oko spajanja ZSE i VSE (objavljeno 24.02.2006.)

Naslovnica Forum Komentari članaka Ostavka Marinka Papuge zbog sukoba oko spajanja ZSE i VSE (objavljeno 24.02.2006.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Zagrebačku burzu bi naprosto trebalo ukinuti dekretom, kako je i nastala. Varaždinska burza je nastala prirodnim putem, interesom i poduzetnošću poslovnih ljudi-privatnika. Zagrebačka je pak nastala državnim intervencijama i ukazima. Sukladno tome, ako želimo razvijati tržišne odnose i stimulirati njihov prirodan razvoj, palac gore samo za Varaždinsku.

Ali promet na ZSE je nekoliko puta veci nego na VSE. Kako bi ti nju ukinuo???
Inace, slazem se da je bolje da imamo jednu burzu.

promet je veći isključivo zato što je tako u svoje vrijeme nametnuto prisilnim kotiranjem svih dionica za privatizaciju u nekom državno propisanom omjeru, je li to 10:1 u korist zg burze, ili nešto slično, ne sjećam se.

prije te državne protuprirodne intervencije varaždin je imao veći promet. da su im omogućili da normalno i ravnopravno konkuriraju stvari bi se same posložile do sada (pitanje je bi li se zg burza i osnovala). ovako imamo još jedan državni intervencionizam koji je spriječio prirodan razvoj tržišnih odnosa u toj oblasti…

I ja sam za to da imamo jednu burzu, ali neka se napravi sinjska burza. Oni su od pamtivjeka najveći mešetari u Hrvatskoj [smiley2]

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


promet je veći isključivo zato što je tako u svoje vrijeme nametnuto prisilnim kotiranjem svih dionica za privatizaciju u nekom državno propisanom omjeru, je li to 10:1 u korist zg burze, ili nešto slično, ne sjećam se. prije te državne protuprirodne intervencije varaždin je imao veći promet. da su im omogućili da normalno i ravnopravno konkuriraju stvari bi se same posložile do sada (pitanje je bi li se zg burza i osnovala). ovako imamo još jedan državni intervencionizam koji je spriječio prirodan razvoj tržišnih odnosa u toj oblasti…

Promet je veći 10:1, ali to nema veze s dionicma. Veći je radi trgovine obveznicama.

poanta je u borbi izmedju ljubljanske i zagrebačke burze oko prevlasti na području bivše juge.vse je eksponent slovenaca koji su svima u bivšoj jugi poklonili platformu,pokušavaju preko sem-on.line podčiniti bivšu jugu.
zagreb im se odupire,jer kad pogledate promete,samo bukurešt im veći promet od cijele see regije. no i zagreb prepoznaje da ne može sam preživjet pa sklapa dogovore sa omx skandinavcima i bečkom burzom sa xetra aplikacijom kojom se trguje na frankfurtu.
ja sam na strani zse.

New Report

Close