Cijela zemlja zaboravila je na tržište koje je ključ razvoja, država zato mora ponuditi atraktivne dionice

Naslovnica Forum Komentari članaka Cijela zemlja zaboravila je na tržište koje je ključ razvoja, država zato mora ponuditi atraktivne dionice

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

– mišljenja sam da država mora ponuditi povećanje poreza na dionice i trgovanje istima.
– ta mjera bi svakako privukla investitore koji su željni plaćati poreze.

Drzava bi trebala biti fer. Dakle ako se placa porez na dobit tako treba biti i porezna olaksica na gubitak.

Realnost je da je umrtvljeno tržište dionica i potrebno je uraditi ono što u intervju kaže gđa Gažić. Međutim, javi se Ivana7 koja s svojim komentarom predlaže “gašenje” burze.

Mišljena sam da je ovo sasvim normalna reakcija nakon pljačke zvane lex Agrokor.

Ante nam je lijepo objasnio i slusamo ga.
Nikad vise ni lipe na ZSE!


– mišljenja sam da država mora ponuditi povećanje poreza na dionice i trgovanje istima.
– ta mjera bi svakako privukla investitore koji su željni plaćati poreze.

Mislim da je to preslaba mjera.
Treba prvo opaliti porez od 50 % na ove kaj svoju plaću ne ulažu na ZSE.

Tek onda treba uvesti na promet dionica 40 % poreza na kupnju i prodaju.

S time ukoliko građani nešto zarade smanjio bi porez na dobit na 13 %.

Za sve ostalo služi inozemstvo.

Kakva burza kad pravosuđe ne funkcionira?

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Nisu oni ništa zaboravili. Osim možda Marića, nikad ništa nisu niti znali a još manje razumjeli.
Evo npr. kako ministar gospodarstva shvaća tržišta kapitala:
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/horvat-oprao-sefove-mirovinskih-fondova-propustili-ste-lijepu-priliku-za-zaradu-na-petrokemiji-foto-20181205
Ne shvaćaju da su burzovni indeksi uz demografsko rasulo najobjektivniji pokazatelji stanja našeg društva koji ne lažu pred TV kamerama kao većina političkih komentatora.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

New Report

Close