Marić: Rast BDP-a premašio i naša očekivanja

Naslovnica Forum Komentari članaka Marić: Rast BDP-a premašio i naša očekivanja

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

velika pohvala za sjajnog ministra. izbio zube poslodavcima koji su trazili smanjenje davanja na placu.. e pa gospodo, sad imate mogucnost isplatiti bruto/netto 7500 kuna vise godisnje. tax-free..

poslodavci: “oh, ne kme, kme, zloupotrebe!!, mi bi povecali place, ali.. nelojalna konkurencija”

drzava je ovim sprijecila moguce zlouporabe jer ce ubrati doprinose, a ako hocete radnika platiti vise sad imate mogucnost bez porezno finu 13. placu dati..

mislim da je to to.. za daljnje povisice trenutno nema mnogo mjesta.. mozda nekih 10% :))..

prva kmecanja su vec pocela.. ugostitelji bi pdv 13%.. e pa ne moze, ako se budemo jos vise gostili tko ce raditi?

jedino mi nije jasno zasto planiraju deficit?

analogno digitalizaciji društva, klošar korača u korak s vremenom

ah da, nemojte se vise zaduzivati.. hrvatsko trziste se smanjuje, radne snage nema, i daljnje pumpanje znaci pad konkurentnosti i vislje cijene..

dobili ste na poklon jos godinu dana jeftine nafte/plina, kisa pada blagonaklono i nije previse hladno..

znaci jedan mini boom osobne potrosnje je jos ostao. a onda stednja kad se vani razulare.

analogno digitalizaciji društva, klošar korača u korak s vremenom

BDP je rastao više nego što je ministar očekivao. A koliko je očekivao? Zar nije očekivao rast na godišnjoj razini od 2,9%? Što u prijevodu znači, da u četvrtom kvartalu rast mora biti preko 3,5%. Sve da se i ostvari, to je daleko od onoga rasta kojeg ostvaruju: Slovenija, Rumunjske, Slovačka… I još nešto. Ako BDP u Sloveniji raste 4% naš bi morao rasti 7% da bi razmak ostao isti.


BDP je rastao više nego što je ministar očekivao. A koliko je očekivao? Zar nije očekivao rast na godišnjoj razini od 2,9%? Što u prijevodu znači, da u četvrtom kvartalu rast mora biti preko 3,5%. Sve da se i ostvari, to je daleko od onoga rasta kojeg ostvaruju: Slovenija, Rumunjske, Slovačka… I još nešto. Ako BDP u Sloveniji raste 4% naš bi morao rasti 7% da bi razmak ostao isti.

pa ni ministar ze to odgovoran, neg poslodavci :). oni se tuziju da nema radne snage, a meni nitko ne da posel.. sad bum i ja u Njemacku

analogno digitalizaciji društva, klošar korača u korak s vremenom

osobna potrošnja na koji oni računaju su u stvari doznake iz inozemstva koje šljakeri šalju svojim polugladnim familijama… u hrvatskoj je jedini isplativ posao: guliti druge uz pomoć politike. narod koji bira ovakve štakore i zaslužuje da ga se gazi.


osobna potrošnja na koji oni računaju su u stvari doznake iz inozemstva koje šljakeri šalju svojim polugladnim familijama… u hrvatskoj je jedini isplativ posao: guliti druge uz pomoć politike. narod koji bira ovakve štakore i zaslužuje da ga se gazi.

Koje blebetanje… pola tih koji su otišli imaju placu (kad rade) od 1.200 do 1.800 eura. Ti gore jedva krpaju kraj s krajem.

Na stranu vaše primitivno izražavanje, imate li uopće pojma o čemu govorite? Znate li koliko su ti što “jedva sastavljaju kraj s krajem” polako doma prošle godine?

New Report

Close