Nude im stalno zaposlenje, početne plaće i do 11.000 kuna, ali u Slavoniji ih ne mogu naći

Naslovnica Forum Komentari članaka Nude im stalno zaposlenje, početne plaće i do 11.000 kuna, ali u Slavoniji ih ne mogu naći

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Te informacije nam samo daju sliku koliko nas gule. Čak i u bivšim istočnjačkim despocijama tržište lijekova je liberalizirano, a kod nas država određuje kome će dopustiti rad, čak i u mjestima gdje ljudima fali dostupnost lijekova, a apoteka-lokalni monopol radi kako joj je volja. Rješenje je, naravno, ići u najbližu susjednu državu po lijekove kad god je to moguće.

Za zapošljavanje kadrova iz susjedne Bosne i Hercegovine nužno je samo malo “preurediti propise” jer u toj državi “funkcioniraju” četiri (4) farmaceutska i dvadeset i šest (26) pravnih fakulteta, za razliku od Hrvatske u kojoj postoje dva(2) farmaceutska i četiri (4) pravna fakulteta.

U medijima vladaju NETOČNE činjenice.

Danas slušam ovog Tripolskog, koji bi htio da mu magistre rade po noći za 6.500 kuna.
NEMA ŠANSE, g Tripolski , morati ćete dati veeeće plaće.

Drugo, radno vrijeme ne popisuju apotekari – nego HZZO.

Pa, kad pacijenti plaču jer ne radimo barem ujutro – do 13.00 sati , kao i sve maloprodaje,
onda to pitajte HZZO – a ne apotekare,

APSURD. Ljekarne su trgovina…pardon, specijalizirana trgovina, / maloprodaja/.
Magistrice bi se potukle…………. plakale bi, kukale ministarstvu….. molile Komoru…jadale se Trumpu..
ali, NIKAKO …..NIKAKO ne bi htjele raditi na praznike…niti MINUTU…

Baš na tu temu, jučer sam nazvala jednu poslovnicu, i rekla,…od 2019 donosim odluku, raditi ćemo
ponedjeljkom/ ovaj put praznikom / do 13.00 kao i svi dućani !….
Dobro……tiho je rekla tehničarka…………..pa, dobro…..
Znajte, da se rad praznicima plaća , ko živo zlato, neće si moći spojiti putovanja i sl…..i biti će
nezadovoljstva…..ogromnog….i raditi će tehničari, jer nemaju kud….a magistre će se odmarati
kao i svaki put kad je panika………..

Milsite da mi poslodavci, ne želimo da rade kao maloprodaja ???
Obje smjene imaju ključeve , dođu, otključaju, odrade do 13.00 sati ….i idemo doma…

Je , kad bi mi to samo tako mogli……….!……….
HZZO je sklapao ugovore o propisao radno vrijeme točno po propisima.
Time je odredio da se subotom radi do 13.000 sati , a dalje dežuraju ljekarne , koje dobivaju
za dežurstvo PRAVA BOGATSTVA. Računajte da je obična brutto plaća magistre s 10 g staža..
oko 12.500 kuna brutto….. pa, tuku se za plaćena dežurstva… ne znam , kako g Tripolski ima
probleme ?

Prvo- ako su ljekarne maloprodaja – onda nek rade kao i sva maloprodaja u RH…
a to znači – ako praznik pada na radni dan….možemo raditi do 13.00 sati / bar ujutro /.

Drugo- prestanite štititi županijske ljekarne koje dežuraju….
i naravno, ukinite sve dodatke- kojima županijske ljekarne izvlače novac iz ustanova…u vlasništvu
svih nas…..Koji je najveći najbesmisleniji dodatak ? / za voditelja 2500,00 kuna !!! /
A svi su ” voditelji” , svi naručuju i svi rade sve isto….

E, dragi pacijenti…puno toga Vi ne znate ….da mi ne smijemo….raditi…a htjeli bismo….i nije do nas.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close