Zdravko Marić: “Uvođenjem eura trebali bismo postići veći životni standard i prosperitet”

Naslovnica Forum Komentari članaka Zdravko Marić: “Uvođenjem eura trebali bismo postići veći životni standard i prosperitet”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Niti jedna zemlja iz srednje i istocne Europe nema veci nego naprotiv sve do ijedne imaju manji standard nakon uvodjenja Eura. Uvodjenje Eura nije nikakav “strateski cilj”, to je cilj vanjskih poslusnika. Hrvatska je najmladja clanica EU i moze prolongirati uvodjenje Eura onda i kada nama to bude odgovaralo i kada na to budemo spremni. Kad druge zemlje mogu odgadjati ulazak nase radne snage na slobodno trziste rada 7 godina mi mozemo odgadjati uvod eura na 77 godina. Druga je prica sto anemicni nema pojma kako napraviti prosperitet, najlakse je prodavati demagogiju i obmanjivati naord s jednim pozitivnim uvodjenjem eura a trpanjem pod tepih 100 drugih nedostataka i negativnosti. Plenki na najveci populist i demagog i najsmjesnije mi je kad drugima prica da su populisti a nema veceg od njega. Uvesti euro moze samo dozvolom naroda na referendumu, anemicni se s jednim glasom drzi na vlasti i on bi uvodio euro.


Plenki na najveci populist i demagog i najsmjesnije mi je kad drugima prica da su populisti a nema veceg od njega.

***populist je onaj koji se bori za narod(populus) i tu nema ničeg lošeg… levičari su izvrgnuli ruglu populizam(oni su pobili milijardu i pol naroda u zadnjih 100 godina), a pošto ti nisi levičar, molim da više ne piješ flaširano jeftino vino iz uvoza prije nego ideš pisat komentar 🙂

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

nosite se vi i EURO u 3….! najprije osigurajte ljudima plaće kao u EU, a onda možete uvesti EURO!!!!

Ignore: KressoM, delux

Mi imamo već europske cijene.

Kada ćemo moći naše plaće promijeniti u Eure po tečaju 1: 1 onda možemo razgovarati.

Do tada REFERENDUM i za mora biti više od 50% svih hrvatskih glasača.

Nismo se borili za hrvatski dinar i kunu, da bi sada opet negdje drugdje štampali nekakav Euro.

Zbog čega ne uvedemo kineski YEN ili Kanadski dolar?

Hebo Vas Euro!

Nitko ne spominje da je uvođenje Evra jedan uod puteva u gubitak suvereniteta! Smrdi mi da bi se tom konverzijom planirajui prikriti gubici od sporova i raznih promašaja (Mol, OIE, Agrokor,….)… a sve skupa dobro dođe da se ovcama odvrati pozornost jer sada počinje blejanje!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Sad ja necu biti popularan jer kontriram, ali ja sam iznimno snazno za uvodenje Eura, jer Hrvatska je defacto vezana za Euro od starta. 80% stednje je u eurima, krediti, svih zivih, drzave, cijene stanova itd. Na stecaj je trajan i stabilan. Troskovi uvodenja u takvoj zemlji su vrlo mali.

Da Hrvati zele samo kunu, ne bi svi stedili u eurima i imali kredite. Tu je stvar kristalno jasna.

Hoce li euro povecati standard? Ne, ali ce malo olaksati poslovanje. Povecanje standarda je moguce smao ratsom ekonomije. Hrvatska ce i s Eurom ostati siromasna zemlja, dokel god se ne ucine reforme i ne pocisti kriminal.

Mi bi sada trebali pricati o kriminalu i Agrokoru, ne Euru.



Plenki na najveci populist i demagog i najsmjesnije mi je kad drugima prica da su populisti a nema veceg od njega.

***populist je onaj koji se bori za narod(populus) i tu nema ničeg lošeg… levičari su izvrgnuli ruglu populizam(oni su pobili milijardu i pol naroda u zadnjih 100 godina), a pošto ti nisi levičar, molim da više ne piješ flaširano jeftino vino iz uvoza prije nego ideš pisat komentar 🙂
[/quote]
Demizon
Teorija ti ne vrjedi nista u okruzenju u kojem zivis. Anemicni je spreher koji vama prodaje maglu, onako frajerski ubaci na kraju par tudjica i jos zacini okolini da “necem nisu dorasli”.
Hvala na definiciji, ako se ikada budes kandidirao na izborima znam za koga cu glasovati.
Glede vina, uvozna nikada u Hrvatskoj nisam ni pogledao za razliku od tebe. Pio sam najbolje sto se u zemlji u kojoj sam bio nudi (a to se ne nalazi na policama) i to samo da usporedim s onim sto inace pijem. Ono sto ja pijem ti si nikad neces moci priustiti.

teško da je slučajno ispala ova priča o uvođenju eura baš sad?a što je sad?
donosi se najvažniji dokument u državi-proračun zar ne?
ako nije slućajno a držim da nije marić je vrlo lukav
zašto?
koji je glavni kriterij za uvođenje eura?
smanjenje zaduženosti zar ne?
za to je potreban suficit kojeg nikad nebi bilo jer neprestano su nečija usta gladna
a ako ih kojim slučajem nahraniš prije nego se ostali izredaju oni prvi su opet gladni.
nisu li u zadnje vrijeme gladna usta počela pružati svoje prste prema budućem suficitu ?
euro je alat koji će nas natjerati da smanjimo dug,spriječiti da ne završimo kao grčka u nekoj budućoj krizi.
nema tu ništa loše dugoročno za bilo kojeg hrvata a kratkoročno?
prežvjeli smo i puno gore od tog kratkoročnog.
evolucija nam nije neprijatelj već saveznik
što prije to prihvatimo prije ćemo povući benefite.
drugi ih povlaće svakodnevno pa….
izbor je u našim rukama

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close