“Mladi odlaze prema Irskoj i Njemačkoj, a domaći poslodavci nemaju koga zaposliti”

Naslovnica Forum Komentari članaka “Mladi odlaze prema Irskoj i Njemačkoj, a domaći poslodavci nemaju koga zaposliti”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Platite pa ce raditi i nece odlaziti.

Sada sam procitao clanak o dualnom obrazovanju, zvuci dobro, pogotovo ako ti je tata u pravoj stranci.
Al’ mi je pao mrak na oci kada sam vidio kako je to gospodn Burilović super isplanirao. Drzava preciznije mi cemo, sve to poticati.
Jel nama cilj komunizam?Jer prema tome idemo.
Svi naucili na drzavnu sisu. Mentalitet na nivou

Moj dragi poslodavci morate ulagati u svoje radnike, svi bi na pladan. Pa prosle su devedesete

A uvoz stranih radnika bi kaznjavao u postotcima vrijednosti firme. To su ozbiljne stvari.

Romel, 24.05.2017. u 08:19
clanak o dualnom obrazovanju, zvuci dobro, pogotovo ako ti je tata u pravoj stranci.

Pa to smo razvili do savršenstva.
Multifunkcionalni dualni uhljeb HDZ=SDP se mogao priključiti na bilo koju državnu sisu a u Irsku ili Njemačku ga je moglo natjerati samo službeno ili turističko putovanje.

Ja sam u Frakfurtu 1970 pošao na naukovanje (prije 47 godina), odnosno pohađao dualni izobrazni sustav. Četiri dana u tjednu sam radio u firmi a jedan dan sam išao u školu. U prvoj godini sam imao 100 DEM netto plus zdrastveno i mirovinsko, u drugoj 140 DEM, u trećoj 200 DEM i u polovici četvrte godine 260 DEM. Već u trećoj godini radio sam ravnopravno poslove kao i izučeni kolege s nekoliko godina staža. Odmor sam imao četiri tjedna, a kad su bila škloska ferija radio sam svih pet dana u firmi. Ispiti su se polagali pri odgovarajućoj komori, znači udruženju poslodavaca. Summa summarum, javni budget smo koštali samo taj jedan dan u tjednu, kad smo pohađali nastavu. A Burilović i njemu slični su niškorisne kreature, koji su se probili preko partijske knjižice (HDZ=SDP) i cuclaju državnu sisu, neovisno o rezultatima svoga rada.


Summa summarum, javni budget smo koštali samo taj jedan dan u tjednu, kad smo pohađali nastavu.

Da, to ima smisla.

A Burilović i njemu slični su niškorisne kreature, koji su se probili preko partijske knjižice (HDZ=SDP) i cuclaju državnu sisu, neovisno o rezultatima svoga rada.

Bas sam citao njegov zivotopis, lik je profi uhljeb

Lijepo dajte konobarima i sobaricama 10.000 kuna neto, a diplomiranim inženjerima 20.000 kuna neto.

Neka Vaše firme kod banaka dobiju za svoje zaposlenike stambene kredite od 1-2% godišnje.

Pa će ljudi ostati i biti dobri i sretni radnici.

Hrvati ne žele više biti robovi. Točka.


Lijepo dajte konobarima i sobaricama 10.000 kuna neto, a diplomiranim inženjerima 20.000 kuna neto.

Neka Vaše firme kod banaka dobiju za svoje zaposlenike stambene kredite od 1-2% godišnje.

Pa će ljudi ostati i biti dobri i sretni radnici.

Hrvati ne žele više biti robovi. Točka.


Ne treba 20k, inzenjeri i doktori bi bili zadovoljni sa 10k neto, iako se nikada ne prica o neto jer je to varijabilno.
Eto kad je nekoliko poznanika i prijatelja, doktora, shvatilo da ce imati 6,5k (kod privatnika)poceli su uciti njemacki. Haha sta im je nauciti njemaci od nule do C1 razine za nekih godinu dana, jel ste vidjeli njihove knjige iz recimo histologije haha

Došla mi danas susjeda na kavicu i druženje s djetetom…i priča.
Suprug je radio u Vajdi( Pivac) Dao je otkaz,prije 30 dana kao i velik broj radnika.Razlog otkaza je preveliki opseg posla, premala plaća i općenito ,preopterećenost radnika za vrlo malu satnicu i naknade prekovremenih…..malo vremena za obitelj…
Otišao je s grupom radnika u mjesto u Austriji, malo dalje od jednog poznatog graničnog prijelaza
sa Slovenijom i Austrijom / 1, 5 sat vožnje od kuće.
Radi od 7-00-17.00 sati svaki dan osim petka.Radi petkom do 12.00 sati. Onda sva trojica sjedaju
u automobil i dolaze kući. gdje je cijeli vikend s obitelji…. Plaća do 1500,00 eura. Plaće je redovita,
a cijeli vikend je sa obitelji .
Da bi zaradio 5.000 kn u Vajdi, morao je raditi crnački, i duže od ugovorenog radnog vremena..ako bi
nešto dodatno zaradio na fuš..nije ga bilo kod kuće cijeli vikend….zanemarivao je obitelj na svaki
način…..sada barem ima sigurnu zaradu i produženi vikend sa obitelji.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close