Proboj hrvatskih gospodarstvenika na katarsko tržište

Naslovnica Forum Komentari članaka Proboj hrvatskih gospodarstvenika na katarsko tržište

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Mislim da je ovo vec 10 proboj na Katarsko trziste. Svaki predsjednik je sa svojom svitom barem 2 puta posjecivao Katar.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

mene fascinira kako oni vole te daleke i egzotične zemlje a s druge strane im ne pada na pamet da razmišljaju o povećanju razmjene sa npr Mađarskom koja nam je tu prek Drave a po trgovinskoj razmjeni nam je tek negdje 6-7 partner iza pet put manje Slovenije ili BiH…
o Francuskoj ili Spanjolskoj kao velikim tržištima unutar EU da ne pričamo

@neo
Još bolji primjer je Njemačka. Mi u Njemačku izvozimo 1,4 mlrd eura godišnje, a Mađarska 25 mlrd eura.

Čak i Makedonija ima 50% veći izvoz u Njemačku od nas.

I onda crveni draguni naprave proboj na Arapskom poluotoku.

Prije toga su napravili proboj na Rusko tržište.

Koliko nam je dobra diplomacija dobro da se nismo zaratili s nekom od država u kojem smo imali proboj.

Umjesto što se klanjamo vanjskoj američkoj politici mogli bi se ugledati malo u prošlost kada je Hrvatska bila puno cijenjena u tim zemljama nego danas.

Bar smo imali SVOJ stav.
A onda je bilo lakše za naše firme dobiti i posao.
Kvaliteta rada i proizvoda nikad nije bila problem.

Kad već troši novce poreznih obveznika zašto nije otišla kod mentora i lobira oko stanja na granicama.


mene fascinira kako oni vole te daleke i egzotične zemlje a s druge strane im ne pada na pamet da razmišljaju o povećanju razmjene sa npr Mađarskom koja nam je tu prek Drave a po trgovinskoj razmjeni nam je tek negdje 6-7 partner iza pet put manje Slovenije ili BiH…
o Francuskoj ili Spanjolskoj kao velikim tržištima unutar EU da ne pričamo

Jedna interesantna stvar koju sam ja zapazio kod poslovnih ljudi, i generalno stranaca, kada posjete Hrvatsku. Mnogi od njih mi oni govore da u Hrvatskoj postoji manjak samopouzdanja kod ljudi. I nedavno kada je dosao Antonio Alvarez III prvo njegovo zapazanje je bilo da je u Agrokoru kriza samopouzdanja.

Mozda zbog toga hrvatsko gosodarstvo pokusava naci nekakve tehnoloski inferiorne partnere u zemljama tipa Ajzerbejan ili Katar jer jednostavno nemaju samopouzdanja da se upuste u borbu sa konkurencijom u tehnoloski razvijenim zemljama.

Da sada Kolinda ode u Njemacku ili Nizozemsku promovirati Hrvatske proizvode vecina glasaca bi to vidjela kao bacanje novca. Njima je tesko prihvatiti da se hrvatski proizvod moze takmicit sa Njemackim. Kada ode u Katar to glasacima ima puno vise smisla jer Arape smatraju tehnoloski inferiornim, ali vrlo bogatim. Stoga ovakva putovanja kod domace javnosti imaju puno vise smisla.

Sva ta putovanja su politicki PR i osnovni cilj nije da se nesto proda nego da se podigne rating politicara. Ako se nesto jos uz to proda super.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Twixer, samopouzdanje se stiče preuzimanjem odgovornosti, kako za poslovne uspjehe, tako i poslovne neuspjehe. Ja sam, kao mladi inženjer, u jednoj njemačkoj firmi “utukao” tadašnji milijun njemačkih maraka, jer sam u ugovornoj klauzli zaboravio napisati, da se kalkulacija bazira na cijeni sirovine (bakra), koja je tada bila… i svako odstupanje više od 3% povlači za sobom korekciju cijene materijalne komponente ugovora. Nakon tog poslovnog debakla šef me je pozvao u svoj ured, mislio sam da ću dobiti otkaz, međutim nakon porcije “vrućih ušiju” , rekao mi je doslovno: nadam se da si platio školu za cijeli život! Tako je i bilo. Naravno, imao sam i kasnije poslovnih neuspjeha ali to iskustvo me je formiralo kao osobu sa stavom pri donošenju poslovnih odluka.

@ Twixer

Slažem se da je ovaj put služi za samopromociju, a ništ koristi.

Kao prvo predsjednica nema nikakvih ovlasti kaj se tiče gospodarstva.
Znači petlja se u tuđi posao i pri tome troši novac poreznih obveznika.
To je kao ona priča da će smanjiti troškove predsjedničkog ureda.
Nikad više savjetnika i putovanja, a u predsjedničkim dvorima je ostala.

Ovo je neozbiljno od Hrvatske države.

Ako su stvarno željeli napraviti posao onda je na put trebao ići Premijer i ministar gospodarstva.

A trebalo bi malo misliti i u koju se zemlju ide i uvažavati njihovu kulturu i običaje.

Šeici će sigurno sa ženom sklapati poslove.

Možeš misliti da ju je netko uzeo za ozbiljno.

Neo, idu oni u Mađarsku….prije desetak dana….projurila je delegacija / 4-5 auta, s pratnjom/ iz
pravca autoputa Goričan.Budimpešta…..baš smo gledali…kad rade u Mađarskoj….ali, to nije
medijski popraćeno….ti si bio nedavno u Dubaju?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Katar je stvarno bogata zemlja u kojoj investitori zaista i postoje. Takvima se treba predstaviti jer ako oni odluce poslovati s nama to znaci plus za nasu blagajnu


Katar je stvarno bogata zemlja u kojoj investitori zaista i postoje. Takvima se treba predstaviti jer ako oni odluce poslovati s nama to znaci plus za nasu blagajnu

Svicarska je jos bogatija, a i blize je. Uz to u Svicarskoj office ima svaka investicijska banka na svijetu. Uz to Svicarske firme vec investiraju uspjesno u Hrvatskoj pa ih mozes korisititi kao promotore.

Medutim, mi polazimo od pretpostavke da su Arapi manje pametni od Svicaraca pa da cemo ih lakse preveslati i uvaliti im nekakvo smece po visokim cijenama.

To bas i nije slucaj jer ce Arapi zvati konzultanta u Svicarskoj prije nego sto investiraju u Hrvatsku. 🙂

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Mislim da je ovo vec 10 proboj na Katarsko trziste. Svaki predsjednik je sa svojom svitom barem 2 puta posjecivao Katar.
i svaki put djuro navlacenje ,,sad ce patria 🙂 samo sto nije…. 10x sisanje sa izbrijavanjem

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

New Report

Close