Prokuristica Kraša odgovorila na prozivke iz trgovačkih lanaca NTL i Ultra gros

Naslovnica Forum Komentari članaka Prokuristica Kraša odgovorila na prozivke iz trgovačkih lanaca NTL i Ultra gros

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

tetka, nemoj da ti Male biskvite natovare opet na glavu

To je tak dok je baba u krivo vrijeme na krivom mjestu a šuplja čunka onda se mora opravdavati i ponovo izvrtati svoje rječi

Bojkotu Konzuma dodati bojkot Krasa. Jedini nacin da se rijesimo rodjackog kapitalizma je vlastitim novcanikom.

Krepat ma ne molat.

dobro jos i stoji taj Kras tko ga vodi sve ove godine…

je, super je. Ako je tebi pad dionice od 25% super

Odakle gospođi drskost da bilo što kaže, da apelira i tome slično??!!!. Pogledajmo kako izgleda faktoring sa regresnim pravom. Jedan od factoring društava objašnjava kako i za čega se troše novci od predfinanciranja tražbine:
• Regresni factoring – ovdje Factor otkupljuje Klijentova potraživanja bez preuzimanja del credere rizika, tj. Factor preuzima dvije funkcije factoringa – financiranje i upravljanje potraživanjima. Klijent posebnom ugovornom odredbom preuzima odgovornost prema Factoru za naplatu od Kupca.
potom:
• Ustup mjeničnog potraživanja regresni –prodavatelju mjenice se ne isplaćuje eskontirana vrijednost mjenice, već predujam po mjenici – nominalni iznos mjenice umanjen za troškove kamate, naknade te zadržaj za tečajne razlike. Factor pritom zadržava regresno pravo da se, ukoliko glavni mjenični dužnik po dospijeću ne podmiri svoju obvezu, naplati od klijenta.

Drskost i agresivnost su posljedica, kako se u narodu kaže: sve sam pare spisko kod Mile u disco!


je, super je. Ako je tebi pad dionice od 25% super

ne mislim na dionicu, vec na firmu opcenito

Baš dobro, do sad sam bojkotirao Konzum, a od sad ću i Kraš. Nadam se da će što prije ovaj “reset” RH gospodarstva završiti i kako ćemo konačno preći na level na koji smo trebali preći prije 26 godina.

HA HA HA … kad ju Pivac sada malo stisne …. regresno

Drskost i agresivnost su posljedica, kako se u narodu kaže: sve sam pare spisko kod Mile u disco!

Ideje naše benzin Vaš!

Pitanjce: kako je moguce da HEP dijeli za uskrs bonove za Konzum svojim zaposlenicima, a ne dijeli im bonove za Plodine ili Spar ili Lidl? Iz kojeg razloga drzavne firme preferiraju Konzum ispred ostalih trgovackih lanaca? Da li je tu obavljen javni natjecaj kako bi se svi trgovacki lanci mogli natjecati pod jednakim uvjetima? Tko je to u HEPu odobrio i tko je za to primio mito ili drugu vrstu ‘kickback-a’ u robi, novcu ili uslugama? To treba istraziti jer ova drzava je premrezena takvim koruptivno nepostickim praksama koje moraju prestati jer ako ne prestanu cemo svi skupa propast. Drzava se pravi blesava svi gledaju i toleriraju onda kad pukne se cude. Debili.


Pitanjce: kako je moguce da HEP dijeli za uskrs bonove za Konzum svojim zaposlenicima, a ne dijeli im bonove za Plodine ili Spar ili Lidl? Iz kojeg razloga drzavne firme preferiraju Konzum ispred ostalih trgovackih lanaca? Da li je tu obavljen javni natjecaj kako bi se svi trgovacki lanci mogli natjecati pod jednakim uvjetima? Tko je to u HEPu odobrio i tko je za to primio mito ili drugu vrstu 'kickback-a' u robi, novcu ili uslugama? To treba istraziti jer ova drzava je premrezena takvim koruptivno nepostickim praksama koje moraju prestati jer ako ne prestanu cemo svi skupa propast. Drzava se pravi blesava svi gledaju i toleriraju onda kad pukne se cude. Debili.

HEP u ovoj državi ima veću autonomiju nego AP u bivšoj

A, zašto ne bi dobili bonove Konzuma???? Konzumovih prodavaonica ima najviše, asortiman je bolji….
Radim u državnom poduzeću, dobio sam bon (nije Konzumov), moram putovati 30kn do prvog dućana kako bih iskoristio taj bon.Konzum mi je 300m od kuće. Ono što planiran kupiti tim bonom, Konzum ispunjava sve uvjete (ponuda, cijena…)
I sada bih ja mogai postaviti “pitanjce”, – “Tko je to u MOM PODUZEĆU odobrio i tko je za to primio mito ili drugu vrstu ‘kickback-a’ u robi, novcu ili uslugama? To treba istraziti jer ova drzava je premrezena takvim koruptivno nepostickim praksama koje moraju prestati jer ako ne prestanu cemo svi skupa propast. Drzava se pravi blesava svi gledaju i toleriraju onda kad pukne se cude. Debili.”


Odakle gospođi drskost da bilo što kaže, da apelira i tome slično??!!!. Pogledajmo kako izgleda faktoring sa regresnim pravom. Jedan od factoring društava objašnjava kako i za čega se troše novci od predfinanciranja tražbine:
• Regresni factoring – ovdje Factor otkupljuje Klijentova potraživanja bez preuzimanja del credere rizika, tj. Factor preuzima dvije funkcije factoringa – financiranje i upravljanje potraživanjima. Klijent posebnom ugovornom odredbom preuzima odgovornost prema Factoru za naplatu od Kupca.
potom:
• Ustup mjeničnog potraživanja regresni –prodavatelju mjenice se ne isplaćuje eskontirana vrijednost mjenice, već predujam po mjenici – nominalni iznos mjenice umanjen za troškove kamate, naknade te zadržaj za tečajne razlike. Factor pritom zadržava regresno pravo da se, ukoliko glavni mjenični dužnik po dospijeću ne podmiri svoju obvezu, naplati od klijenta.

Drskost i agresivnost su posljedica, kako se u narodu kaže: sve sam pare spisko kod Mile u disco!

Ta priča oko regresnog factoringa mi je skroz čudna, gledao sam otvoreno a tamo sve puno stručnjaka koji do kraja ovu priču nisu dobro objasnili ili ju ne kuže.

Regresna mjenica zapravo nastaje u trenutku kad ju dobavljač proda factoringu, te u tom trenutku je to novi proizvod, iako ga se zove mjenica on je zapravo postao neki novi oblik dugovanja. Više se ne zove mjenica nego regresna mjenica na koju dobavljač pristaje da joj se izmjeni oblik i posljedice koje nose. U ovom slučaju ako se ne naplati od kupca, on kao dobavljač je opet dužan po tom istom instrumentu.

Pazite sada, iako je dobavljač maknuo tu mjenicu iz knjiga i dobio cca 90% njezine vrijednosti, trebao bi u istom trenutku knjižiti vrijednosna usklađenja -10% + -100% za rezervacije po tom istom instrumentu, jer je potpisao ugovor za nju o mogućem dugovanju za nju.

Jer ta mjenica postaje i račun i moguća rezervacija. Jel može netko to malo objasniti?

Ovo je ozbiljan prekršaj za sve koji su knjižili te račune i ugovore.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

New Report

Close