Učenici u Hrvatskoj ispod prosjeka po znanju i vještinama

Naslovnica Forum Komentari članaka Učenici u Hrvatskoj ispod prosjeka po znanju i vještinama

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

http://www.photius.com/rankings/national_iq_scores_country_ranks.html

Ja sam danas bila spremna linčovati autora knjiga za geografiju V razred Osnovne škole, jer
ni ja nisam bila sigurna da li sam dobro izračunala – ZRAČNU UDALJENOST OD ČAKOVCA DO
VUKOVARA u mjerilu karte 1:2 500 000 ! na geografskoj karti na stranici 58?

Tog autora bi trebalo staviti u tamnicu i zatočiti ga doživotno.

Nakon što sam danas napisala lektiru , ponovila razmnožavanje sisavaca, podjelu kralježnjaka,
sustav organa za probavu , disanje , bezkralježnjake, i preživače, i ostalo………dijete je dobilo 4 iz usmenog. Još u automobilu smo ponavljali o takvim glupostima , koje je zaboravila, čim je zatvorila
vrata iza sebe od auta.

Sad me čeka Mezopotamija, Feničani, Hamurabijev zakonik, Egipat, Kina i Indija, bogovi,
vladari , gospodarstvo, znanost, religija….ma , toliko toga …za poluditi…za test sutra.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Moje dijete još zastajkuje dok čita, a komplicirane riječi, gleda ko tele u šarena vrata..matematiku
briljira na smicalicama, a osnovne faktore i djelitelje, ne kuži..
Svejedno joj je oko diktata… bitno da i drugi dobivaju slabe ocjene.Čas se ponadam, kako joj je krenulo,
a onda zaradi jedinicu ili dvojku iz najlakšeg gradiva koje i retardirani shvaćaju donekle.
Jedina u razredu dobila je jedincu iz nepromijenjivih riječi iz hrvatskog, jer je sve pobrkala, i veznike,
i prijedloge i priloge…na spomen književnih vrsta gleda me , ko da govorim japanski…Ipak,
nešto joj pukne, donese četvorke …petice ne viđam često..
Da nešto nije u redu sa školom, roditelji ispisuju i prebaciju djecu u druge škole..?
Da mogu, mučila bih autore tih knjižurina , koje su napisane za bolesne , iskompleksirane ljude, a ne djecu..nek vide kako je nama roditeljima..
Nemam nikakav život. Ovaj tjedan sam zbog testova – sve poslovne planove opet pomaknula.,.sve sam
odgodila..nikud ne mogu ići, cijele dane samo gledam raspored što je sutra u radnoj bilježnici,
kako ću to dijete naučiti, i hoće li moći zapamtiti svu tu silu preteškog gradiva…!!!! Pakao.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Lijepa je naša puna odlikaša. Ima škola u kojima se učitelji boje dati ocjenu manju od 5 jer im prijete đaci i roditelji.

Vjerujem da će se brzo stvari za našu djecu promjeniti.

Kao osnovno bilo je potrebno zaustaviti ovu mrsku Milanovićevu Kukurikuralnu ideološku reformu koja je nastojala zatrovati naš pedagoški i obrazovni sistem .

A ekipa koja je to radila uspjela je tim “teškim” radom izvući milione , uglavnom je umrežena sa crvenim revolucionarima sa Filozofskog koji proizvodi kadrove vječnih nezaposlenih , koji nisu u stanju ni sebi pomoći.

Osnovno je da djecu trebaju učiti razmišljati i povećati praktični rad u svim periodima školovanja.

Kada malo pogledate te lijepe knjige iz kojih djeca uće vidite da iz njih djeca bubaju razne podatke kojima će cjeli život ostati nezaposleni , jedino će se moći prijaviti na neki kviz.

.

To je i za očekivati kad nema dovoljno vjeronauka u školama koji bi djeci približio kritičko i analitičko razmišljanje.


To je i za očekivati kad nema dovoljno vjeronauka u školama koji bi djeci približio kritičko i analitičko razmišljanje.

***To je i za očekivati kad nema dovoljno marksizma i teorije i prakse samoupravnog socijalizma u školama koji bi djeci približio kritičko i analitičko razmišljanje… inače nekad kad sam vidio tvoj blog, pomislio sam da imaš poštene namjere u unapređenju cijele zajednice, međutim ti si obični udbaški socijalistički isprdak… vjeronauk nije obavezni predmet u niti jednoj jedinoj školi u Hrvatskoj i na njega nemora ići ama baš nitko…ali zato je tvojih podobnih levičara 95% među nastavnicima i onda se još čudiš da djeca pojma nemaju niti su pismena… djecu ne uče ništa u školi, levičari zadaju tone zadaće pa nek se roditelji s tim zamaraju…ovo kaj ti je gore miami napisala je još blaga verzija našeg jugosocijalističkog školstva

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!



To je i za očekivati kad nema dovoljno vjeronauka u školama koji bi djeci približio kritičko i analitičko razmišljanje.

***To je i za očekivati kad nema dovoljno marksizma i teorije i prakse samoupravnog socijalizma u školama koji bi djeci približio kritičko i analitičko razmišljanje… inače nekad kad sam vidio tvoj blog, pomislio sam da imaš poštene namjere u unapređenju cijele zajednice, međutim ti si obični udbaški socijalistički isprdak… vjeronauk nije obavezni predmet u niti jednoj jedinoj školi u Hrvatskoj i na njega nemora ići ama baš nitko…ali zato je tvojih podobnih levičara 95% među nastavnicima i onda se još čudiš da djeca pojma nemaju niti su pismena… djecu ne uče ništa u školi, levičari zadaju tone zadaće pa nek se roditelji s tim zamaraju…ovo kaj ti je gore miami napisala je još blaga verzija našeg jugosocijalističkog školstva
[/quote]

…ili u prijevodu kmečanje “A zašto bi tvoja diktatura bila bolja od moje?”.

Komunizma srećom više nema (mada ga crkvenjaci pokušavaju oživjeti da imaju dostojnog protivnika ljudskog gluposti), ali fašistoidne crkve bome ima.

Komunizma srećom više nema (mada ga crkvenjaci pokušavaju oživjeti da imaju dostojnog protivnika ljudskog gluposti), ali fašistoidne crkve bome ima.

Ti si dokaz da komunizma ima.
Nastavljaš lagati kao i svi tvoji srbokumunjare .
Sada kada su poćela iskapanja i otvaranja Hudog rudnika i spilja u koje su bacali žive ljude , žene i djecu zbog mišljenja , jasno je da su fašistoidni samo oni koji si i dan danas tepaju da su antife , a u stvari su nadmašili fašiste.

Pogledaj samo koliko nasilnih komunista ima na Filozofskom , jasno se prepoznaje nasilna manjina koja nastoji nametnuti svoje manjinske stavove.

A što se tiće vjeronauka u školama , on je posve slobodan izbor , i na njega ide dobrovoljno samo onaj koji hoće.

.

Sada kada su poćela iskapanja i otvaranja Hudog rudnika i spilja u koje su bacali žive ljude , žene i djecu zbog mišljenja , jasno je da su fašistoidni samo oni koji si i dan danas tepaju da su antife , a u stvari su nadmašili fašiste.

***nisu levičari fašisti nego nacisti, kao i njihov nacionalsocijalist, skraćeno nacist – Hitler … jel tebi nije čudno da oni stalno vrijeđaju ljude imputirajući im da su fašisti, a nikad da su nacisti… fašisti nisu napravili štete i zločina niti jedan promil naspram nacistima, ali nikad se nacisti ne prozivaju nego samo fašisti… naravno jer su nacisti bili ljevičari,a fašisti su bili desničari… od svih masovnih ubojica na planeti zemlji unatrag 100 godina otkad je tog ljevičarenja, svi su bili ljevičari od Hitlera, Staljina, čan kaj šeka, pol pota, ho ši mina, kineza, bangladeša, azijaca, afrikanaca pa sve do Castra i Kima…jedini desničarski režimi su bili talijanski fašisti koji su kapitulirali 1943. godine i desničarski režim Franciska Franca do 1975. godine u Španjolskoj… svi ti ljevičarski režimi su pobili i to zvijerski pobili najmanje milijardu ljudi u zadnjih 100 godina… i spremni su preko EU koju drže totalno u šaci na čelu sa svojom merkelicom pobiti još milijarde za njihovu čistu levičarsku egipatko-afričko-azijsko-europsku arijevsku rasu

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!


Lijepa je naša puna odlikaša. Ima škola u kojima se učitelji boje dati ocjenu manju od 5 jer im prijete đaci i roditelji.

Malo pretjerano rečeno, ali na tragu istine i trenda. Stvari su postavljene naglavce. Moralne i društvene vrijednosti propadaju, učenicima se svašta dopušta. Žalosno je da ima toliko mobbinga nad nastavnicima. Vjetar puše odozgo, iz Ministarstva i popratnih institucija. A tamo sjede tete koje viču “jaadna, djeca, dajmo im slobode…”


A što se tiće vjeronauka u školama, on je posve slobodan izbor , i na njega ide dobrovoljno samo onaj koji hoće.

Teoretski. U manjim sredinama izostati s vjeronauka je isto što i biti društveno obilježen kao crna ovca.

Sve je više učenika koji ne žele učiti. Jednostavno. Bez muke, nema nauke.

New Report

Close