Otpišu li kredit blokiranima, bankama se oprašta porez

Naslovnica Forum Komentari članaka Otpišu li kredit blokiranima, bankama se oprašta porez

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

mi smo toliko bogata drzava,da mozemo hranit banke i njihove krive investicije ?????


mi smo toliko bogata drzava,da mozemo hranit banke i njihove krive investicije ?????

I to na račun drugih koji su idi.ti pa uredno podmiruju sve svoje obveze

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


…I to na račun drugih koji su idi.ti pa uredno podmiruju sve svoje obveze

Pa zato i ide porez na nekretnine. Da se idi.otima podmire dugovanja.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



mi smo toliko bogata drzava,da mozemo hranit banke i njihove krive investicije ?????

I to na račun drugih koji su idi.ti pa uredno podmiruju sve svoje obveze
[/quote]
Slažem se. U ovoj zemlji ispada da je bolje biti neplatiša (jer će ti se na kraju dugovi brisati) ili devizni šekulant (franak) jer će ostali porezni obveznici pokriti gubitak onih koji su riskirali. Ja sam mislio da sam prema Ustavu jednak, a nisam. Moram putem poreza de facto podmirivati hedging financijski bolje stojećih građana. Jer siromasi nisu ni mogli podizati tako velike svote. Bravo Zoki, bravo Lalovčev (mislim da je on imao kredit) privatni interes!




mi smo toliko bogata drzava,da mozemo hranit banke i njihove krive investicije ?????

I to na račun drugih koji su idi.ti pa uredno podmiruju sve svoje obveze
[/quote]
Slažem se. U ovoj zemlji ispada da je bolje biti neplatiša (jer će ti se na kraju dugovi brisati) ili devizni šekulant (franak) jer će ostali porezni obveznici pokriti gubitak onih koji su riskirali. Ja sam mislio da sam prema Ustavu jednak, a nisam. Moram putem poreza de facto podmirivati hedging financijski bolje stojećih građana. Jer siromasi nisu ni mogli podizati tako velike svote. Bravo Zoki, bravo Lalovčev (mislim da je on imao kredit) privatni interes!
[/quote]
upravo tako. zašto bi ja plaćao bilo čiju okladu na kurs neke valute? ja da to znam još do nove godine bi bio miloner. svjestan sam da neznam ali nemam namjeru plaćati ničije promašaje.

who dares, wins

potpuno se slažem i nisam za oprost dugova naivnima i špekulantima, no opet, kad sagledamo posljedice, mislim da je ovo dobar potez. kao i uvijek, pošteni će plaćati nečije grijehe, no radi toga možda započne novi ciklus u privredi jer će se osloboditi računi mnogih fizičkih i pravnih osoba. pravno gledano, banke su u pravu i dobit će spor protiv države na arbitraži, a državi će i dalje ostati kuknjava tih blokiranih i njihova nemogućnost da se uključe u novi ciklus . zato je možda ovako bolje. država će biti na gubitku, ali će se možda ovi blokirani uključiti u neke nove privredne tokove. vidjet ćemo. smatram da su olako prošli, no ovo je ionako socijalistička država bila i ostala pa će pomoći građanima u nevolji. problem je što će pomoći i špekulantima, ali što se može. neki se uvijek dočekaju na noge. na žalost, to nismo mi, legalisti koji pošteno plaćamo račune i obveze.

...povijest se ponavlja...


na gubitku, ali će se možda ovi blokirani uključiti u neke nove privredne tokove.

Ovi blokirani, vjerojatno se pretežno radi o vrhunskim poduzetnicima koji će postati predvodnici gospodarskog oporavka u RH, tko zna, možda i šire. 😀



na gubitku, ali će se možda ovi blokirani uključiti u neke nove privredne tokove.

Ovi blokirani, vjerojatno se pretežno radi o vrhunskim poduzetnicima koji će postati predvodnici gospodarskog oporavka u RH, tko zna, možda i šire. 😀
[/quote]

ajde sad me zaje…avaš. i to je ok. ja isto tako mislim. no, kad ih se odblokira, ipak će početi nešto trošiti. na to sam mislio. vjerojatno to marić ima u planu. sumnjam da ga vode druge namjere jer se čini sasvim ok.

...povijest se ponavlja...



na gubitku, ali će se možda ovi blokirani uključiti u neke nove privredne tokove.

Ovi blokirani, vjerojatno se pretežno radi o vrhunskim poduzetnicima koji će postati predvodnici gospodarskog oporavka u RH, tko zna, možda i šire. 😀
[/quote]
već su oni u novim tokovima i jašu dalje s j.d.o.o.- ima, sada im je država omogućila da ponovno pljačkaju, jer više nemaju ni 20 000 kn za temeljni kapital, pa im ona dozvoljava i časti da to učine sa10 kn, te kao što vidimo već ih ima na novim spiskovima, zasramljeni do bola na stupovima, ali i dalje pljačkaju, jer im država to omogućuje i potiče ih na kraduzetništvo, naše institucije i Vlade kao da su s Marsa pali, ma i s veće visine, znam neke, koji su pali s Marsa, ali ovo ne bi niti u ludilu dozvolili




na gubitku, ali će se možda ovi blokirani uključiti u neke nove privredne tokove.

Ovi blokirani, vjerojatno se pretežno radi o vrhunskim poduzetnicima koji će postati predvodnici gospodarskog oporavka u RH, tko zna, možda i šire. 😀
[/quote]
već su oni u novim tokovima i jašu dalje s j.d.o.o.- ima, sada im je država omogućila da ponovno pljačkaju, jer više nemaju ni 20 000 kn za temeljni kapital, pa im ona dozvoljava i časti da to učine sa10 kn, te kao što vidimo već ih ima na novim spiskovima, zasramljeni do bola na stupovima, ali i dalje pljačkaju, jer im država to omogućuje i potiče ih na kraduzetništvo, naše institucije i Vlade kao da su s Marsa pali, ma i s veće visine, znam neke, koji su pali s Marsa, ali ovo ne bi niti u ludilu dozvolili
[/quote]

opet će morati nešto potrošiti. ali prvenstveno se tu misli na fizičke osobe. znam sve, ali jednostavno su odlučili završiti taj dio priče i krenuti ispočetka. na žalost, svi ćemo to platiti.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close