Lalovac: Treba oporezivati kapital i jako bogate

Naslovnica Forum Komentari članaka Lalovac: Treba oporezivati kapital i jako bogate

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

treba oporezovati jako bogate? pa što ste čekali do sada!?!?? na vlasti ste već 3,5 godine i mandat vam uskoro završava!

Ignore: KressoM, delux

Koji je ovo komad bud.ale. U godinu i 3 miseca mandata zaduzija nas 67 miljardi kuna,a kako stvari stoje i jos ce. Pa mi sa takvim zaduzenjima u biti kupujemo rast BDPa. Kakva industrija i ostale bedastoce. A prije nego su dosli na vlast pricali o rastu od 5% godisnje.A mi sada -2,8% od onoga sta su ovi kokosari zatekli. Strava.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

kalendar, 31.08.2015. u 11:59
treba oporezovati jako bogate? pa što ste čekali do sada!?!??

Što ste vi čekali sa vašim pitanjem? Koliko se garnitura na vlasti izmijenilo do sada?
Možda je pitanje poreza bogatima trebalo postaviti prije barem 15-ak godina?
Izgleda da Vlada nebi trebala ništa raditi zadnju godinu mandata jer bi uvijek netko mogao reći da je to samo predizborni trik ili pitati “što to već prije nije napravljeno”.
Ja osobno ne bih zaposlio radnika na 4 godine i zabranio mu da išta radi zadnju godinu.

kalendar, 31.08.2015. u 11:59
Koji je ovo komad bud.ale.

Jako lijepo…
Pametni su nas pokrali i uvalili u dugove, a bud.ale nas spašavaju.

Osim cifre koju navodite trebali bi, između ostaloga, gledati i visinu kamata po kojima smo se zaduživali u ovom i prijašnjim mandatima.
IIRC i na ovom forumu se moglo pročitati kako je sad bilo dobro vrijeme za zaduživanje zbog puno nižih kamata (ne da mi se kopati po starim postovima).

Inače bogati ljudi su stekli kapital jer su glu.pi?! Prebaciti će se u bilo koju EU državu sa manjim porezom, i ovi de.bili neće naplatiti ni ovo što su naplaćivali i do sada.


Anonimno, 31.08.2015. u 12:08
treba oporezovati jako bogate? pa što ste čekali do sada!?!??

Što ste vi čekali sa vašim pitanjem? Koliko se garnitura na vlasti izmijenilo do sada?
Možda je pitanje poreza bogatima trebalo postaviti prije barem 15-ak godina?
Izgleda da Vlada nebi trebala ništa raditi zadnju godinu mandata jer bi uvijek netko mogao reći da je to samo predizborni trik ili pitati "što to već prije nije napravljeno".
Ja osobno ne bih zaposlio radnika na 4 godine i zabranio mu da išta radi zadnju godinu.

Anonimno, 31.08.2015. u 12:08
Koji je ovo komad bud.ale.

Jako lijepo…
Pametni su nas pokrali i uvalili u dugove, a bud.ale nas spašavaju.

Osim cifre koju navodite trebali bi, između ostaloga, gledati i visinu kamata po kojima smo se zaduživali u ovom i prijašnjim mandatima.
IIRC i na ovom forumu se moglo pročitati kako je sad bilo dobro vrijeme za zaduživanje zbog puno nižih kamata (ne da mi se kopati po starim postovima).

[/quote]

Bravo!! Mladi SKOJevac volontira. Samo tako nastavi nace se neko mjesto i za tebe uhljebit. I na sta je otislo tih 67 miljardi??? Na otvaranje novih radnih mjesta?? I jos nije dovoljno ni tih 67 miljardi nego jos triba dignit poreze. A kakvi likovi ovo je strava.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Frankie , šta se čudite , kad se pročita Pikety crvenilo navre u glavu !?

kalendar, 31.08.2015. u 19:27
Mladi SKOJevac volontira.

Nemam veze sa HDZom, ako je to bilo pitanje. Niti sa bilo kojom drugom strankom. A vi?

kalendar, 31.08.2015. u 19:27
Samo tako nastavi nace se neko mjesto i za tebe uhljebit.

Vi ste na forumu da bi se uhljebili?

kalendar, 31.08.2015. u 19:27
I na sta je otislo tih 67 miljardi???

Nadam se na farbanje tunela, preplaćivanje autocesta i sl.[emo_zacudjen]

kalendar, 31.08.2015. u 19:27
Na otvaranje novih radnih mjesta?

Vi smatrate da je dobro kada je država glavni poslodavac? Ja ne.

@Frankie & zm1:

Ja nisam pisao o koliki bi porez trebao biti. Moj komentar je upućen na pitanje u prvom postu:

kalendar, 31.08.2015. u 19:27
…pa što ste čekali do sada!?!??

Dakle ako komentator avax10 misli da je porez najbogatijima trebalo udariti ranije, ja se pitam zašto svoje pitanje nije postavio ranije.

kada bi zakonom oporezovali glupost, iz vlade bi nam lijep priliv dolazio u proračun


Dakle ako komentator avax10 misli da je porez najbogatijima trebalo udariti ranije, ja se pitam zašto svoje pitanje nije postavio ranije.

jesam li ja rekao da treba oporezovati bogate ili lalovac? ja ga samo pitam otkud mu ta ideja baš sada pred izbore, odnosno zašto to nisu (SDP) napravili još prije 3,5 godine kad su došli na vlast nego su čekali tik do izbora!?!

Ignore: KressoM, delux


plavi, 01.09.2015. u 10:16
treba oporezovati jako bogate? pa što ste čekali do sada!?!??

Što ste vi čekali sa vašim pitanjem? Koliko se garnitura na vlasti izmijenilo do sada?
Možda je pitanje poreza bogatima trebalo postaviti prije barem 15-ak godina?
Izgleda da Vlada nebi trebala ništa raditi zadnju godinu mandata jer bi uvijek netko mogao reći da je to samo predizborni trik ili pitati "što to već prije nije napravljeno".
Ja osobno ne bih zaposlio radnika na 4 godine i zabranio mu da išta radi zadnju godinu.

plavi, 01.09.2015. u 10:16
Koji je ovo komad bud.ale.

Jako lijepo…
Pametni su nas pokrali i uvalili u dugove, a bud.ale nas spašavaju.

Osim cifre koju navodite trebali bi, između ostaloga, gledati i visinu kamata po kojima smo se zaduživali u ovom i prijašnjim mandatima.
IIRC i na ovom forumu se moglo pročitati kako je sad bilo dobro vrijeme za zaduživanje zbog puno nižih kamata (ne da mi se kopati po starim postovima).

[/quote]

Kako se bliže izbori evo nam i partija daje narodu mrvice, a bome i počela paziti što se piše ne samo u tisku već i na forumima.

A što vi insinuirate da je ova vlada zaslužna za to što se zadužuje po nižim kamatama od prethodnih?
Pa koga vi pokušavate farbati, nije vam ovo neki diletantski portal, ovdje partijske floskule ne prolaze jer ljudi se razumiju u materiju.

Pada kamtnih stopa nema veze sa ovom vladom već sa općim padom kamatnih stopa vani zbog politika centralnih banaka upumpavanja svježeg novca.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@ plavi

Nemoj biti tako oštar. Čovjek govori da se ova Vlada toliko zadužila jer su kamatne stope tako jako niske vani, pa time zamijenila nepovoljnije kredite.

To pozdravljam.

Ali mi u toj računici nešto ne štima.

Ako smo nepovoljne kredite zatvorili povoljnijim onda bi se zaduženje trebalo smanjiti za tu količinu.

A ja ne vidim da smo mi smanjili vanjski dug, odnosno da stagnira.

Dapače.

Neka Vlada lijepo da podatke koje je to ona kredita zamijenila povoljnijim!

Nemato VI – bivša gospodo iz HDZ – više koga za postaviti u Vladu…..!
Dio njih u zatvoru, dio njih falsificirao diplome, a nemaju tri čiste,
dio njih bankrotiorao..ostatak emigrirao..dio reži iz pozadine….!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Nemato VI – bivša gospodo iz HDZ – više koga za postaviti u Vladu…..!
Dio njih u zatvoru, dio njih falsificirao diplome, a nemaju tri čiste,
dio njih bankrotiorao..ostatak emigrirao..dio reži iz pozadine….!

svaka nova Vlada, čak i nepostojeća, neće učiniti toliko štete za Hrvatsku kao ovi tekuti


Pa koga vi pokušavate farbati, nije vam ovo neki diletantski portal, ovdje partijske floskule ne prolaze jer ljudi se razumiju u materiju.

[emo_palacg]

Odlično. Najavljujemo oporezivanje kapitala (kao da već nemamo dovoljno nameta koji guše poslovanje), a s druge strane očajno priželjkujemo investicije u HR.

Ajmo, partijski ekonomisti, objasnite nama neukima kako je ovako nešto moguće i kako je uopće poželjno?

Nije li HR proračun veći danas nego prije 4 godine? Naravno da je. Trebalo je prihodovnu stranu proračuna nekako napuniti, je li tako? Koliko je PDV? Je li nama stvarno treba da 1/4 svake ekonomske aktivnosti OTME država!? Pa ti onda stvaraj u takvoj državi… [emo_bijesan]

Najbolje što se partija (ali i drugi imaju putra na glavi) nije uopće zapitala je li možda problem u samoj državi koja guta ogroman dio svakog kapitala, a i dalje je nezasitna.

Ovaj drugi dio Lalovčeve proklamacije totalan je diletantizam i populizam. “Ajmo oporezivati jako bogate”! Što do sada nisu plaćali porez? Što znači biti jako bogat, tko će odrediti granicu? Za neke su ministri jako bogati jer imaju plaće iznad 2 tisuće eura, a nakon one mini porezne reforme plaće su im porasle za još najmanje tisuću kuna.

New Report

Close