Ovim sretnicima je prva plaća bila veća od 6000 kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka Ovim sretnicima je prva plaća bila veća od 6000 kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Mislim da mi je prva plaća bila 3800 kn, nakon studentskih poslova. Već nekoliko godina radim za sebe pa se ne žalim, ali na zadnjem radnom mjestu na kojem sam bio danas ne bih imao plaću veću od 8000-9000 kn, a to je malo, kako god da to nekome zvuči.
2000 kn režije, 3000 kn hrana, gorivo, mobitel i hrpa sitnica koje trebaju svaki dan i već si preko 8000 kn mjesečno. A gdje je ljetovanje, večere, odjeća i ostale OSNOVNE stvari za OBIČAN život.
Obitelj sa djetetom bez 15000 kn mjesečno ne može normalno živjeti, osim ako netko misli da je luksuz otići dva puta mjesečno na večeru, vani jesti 5-6 puta mjesečno, dati djetetu za sladoled svaki drugi dan, priuštiti mu sve što mora imati, nositi odjeću koja nije isprana niti iscufana, otići ljeti na more, uvijek imati za poziv na mobitelu, uvijek imati barem 10 litara goriva u autu itd.

Žalosno je da je danas za veću ovo nabrojano zapravo luksuz, a još žalosnije da su ljudima isprani mozgovi i mnogo njih misli da to sve zaista i je luksuz. Nije! To spada u osnovne potrebe čovjeka 21. stoljeća.

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici


Mislim da mi je prva plaća bila 3800 kn, nakon studentskih poslova. Već nekoliko godina radim za sebe pa se ne žalim, ali na zadnjem radnom mjestu na kojem sam bio danas ne bih imao plaću veću od 8000-9000 kn, a to je malo, kako god da to nekome zvuči.
2000 kn režije, 3000 kn hrana, gorivo, mobitel i hrpa sitnica koje trebaju svaki dan i već si preko 8000 kn mjesečno. A gdje je ljetovanje, večere, odjeća i ostale OSNOVNE stvari za OBIČAN život.
Obitelj sa djetetom bez 15000 kn mjesečno ne može normalno živjeti, osim ako netko misli da je luksuz otići dva puta mjesečno na večeru, vani jesti 5-6 puta mjesečno, dati djetetu za sladoled svaki drugi dan, priuštiti mu sve što mora imati, nositi odjeću koja nije isprana niti iscufana, otići ljeti na more, uvijek imati za poziv na mobitelu, uvijek imati barem 10 litara goriva u autu itd.

Žalosno je da je danas za veću ovo nabrojano zapravo luksuz, a još žalosnije da su ljudima isprani mozgovi i mnogo njih misli da to sve zaista i je luksuz. Nije! To spada u osnovne potrebe čovjeka 21. stoljeća.

Hahahahaha, prestrašno da ovakvi slobodno hodaju okolo umjesto da ih se strpa na liječenje.

Fantom, pročitaj zadnji dio mog posta. Meni se čini da s tobom nešto nije u redu 😉 Sorry, ali ako je tebi normalno da prosječnom čovjeku plaća bude JEDVA dovoljna za režije i hranu meni to nije normalno! To samo potvrđuje ono što ja već dugo govorim, a to je da ljudi danas rade samo da bi preživjeli i mogli doći robovati i idući mjesec. Taman toliko mrvica im se baca.
Naravno da bi mnogi bili sretni sa 6000 kn plaće jer nemaju niti toliko, ali baš ta skupina ljudi je i kriva za to što su tako male plaće u odnosu na skupoću oko nas. Da je više onih koji imaju “muda” reći neću ustajati za manje od 6000 kn vrlo brzo bi to postala minimalna plaća.

FYI, ja za 6000 kn mjesečno ne bih ustajao, ali ja si svaki cent sam zaradim. Ako neću ništa raditi cijeli mjesec onda taj mjesec neću ništa niti zaraditi, za razliku od mnogih uhljeba. Radim posao koji volim, u kojem sam se sam samcat usavršio, u kojem mi ama baš nitko osim Interneta nije pomogao jer gotovo nitko u Hrvatskoj niti ne zna da postoji taj posao, i od kojeg mogu fino živjeti. Baš zbog svega toga se osjećam itekako kompetentnim napisati da je samnom sve u redu i da je netko drugi za liječenje.

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Baš zbog svega toga se osjećam itekako kompetentnim napisati da je samnom sve u redu i da je netko drugi za liječenje.

To ti je djelovanje dopamina, nema to veze sa tvojm kompetencijama. Što će reći da si životinja jer tobom upravljaju hormoni dočim kad i ako ikada postaneš čovjek, shvatit ćeš zašto sam u pravu.

New Report

Close