Hrvatska probila zadani deficit, moguće sankcije Bruxellesa

Naslovnica Forum Komentari članaka Hrvatska probila zadani deficit, moguće sankcije Bruxellesa

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Aha, i koliko je ono pao Letonski BDP ?
18% u jednoj godini (2009) i još u 2010.

Da li ovo liči na izlazak iz recesije ili na ”dead cat bounce”

GDP Latvia vs. Croatia GDP

amateri…

Loki

Što prije bankrotiramo prije će se početi oporavljati. Glavni problem je bio i ostao javni sektor. Osinje gnijezdo koje nitko od vladajućih nema hrabrosti dirnuti. Ali polako i njima se steže omča oko vrata, para nema, upravo taj sektor i jede sve što se uspije iscijediti iz realnog. Skapat će uskoro obadva, iako će javni tek sada osjetiti što znači recesija. Normalno da će vladajući još uvijek pokušavati što duže “musti” presahlu kravicu, sve dok ne crkne, ato je jako blizu.
Dan budućeg bankrota treba proglasiti državnim praznikom u znak sjećanja na pohlepu i glupost vladajućih struktura.

GDP PPP per capita Latvia vs. Croatia

Ovo ti je graf za profesionalce. Ti si stavio ukupni nominalni GDP koji govori vrlo malo. To čak nisu ni realne stope GDP-a o kojima govori svaki pa i ovaj članak na temu recesije.

Poanta je da je Latvija skresala javne rashode za 11% BDP-a i zato su prvo okinuli za 18%, ali su time otvorili prostor privatnom sektoru za dugoročni rast. Pametnome je dosta jedan pogled na PPP per capita graf. Dok sjekirom ne opalimo po državnom proračunu i rasteretimo privatni sektor od suludih nameta i birokracije, imat ćemo rast jedino u broju emigranata i to posebno stručnih jer oni jedino imaju gdje otići.

Bah, ja sam se pomirio da se ništa neće promijeniti dok god javni sektor ne izađe na ulice zbog neisplate plaća… tek onda će se nekome upaliti lampica…


Bah, ja sam se pomirio da se ništa neće promijeniti dok god javni sektor ne izađe na ulice zbog neisplate plaća… tek onda će se nekome upaliti lampica…

i onda će nacionalizirati realni sektor jer će zaključiti da privatnici nisu u stanju poslovati tako da prehrane državu.

Čvrsto sam uvjeren da Hrvatska s ovom Vladom može vrlo brzo postati prva zemlja EU koja će zaista biti kažnjena zbog nepoštivanja procedure prekomjernog deficita.


Čvrsto sam uvjeren da Hrvatska s ovom Vladom može vrlo brzo postati prva zemlja EU koja će zaista biti kažnjena zbog nepoštivanja procedure prekomjernog deficita.

Mislis da bi neka druga vlada postivala procedure? I ako da, koja to?



Čvrsto sam uvjeren da Hrvatska s ovom Vladom može vrlo brzo postati prva zemlja EU koja će zaista biti kažnjena zbog nepoštivanja procedure prekomjernog deficita.

Mislis da bi neka druga vlada postivala procedure? I ako da, koja to?
[/quote]

Vjerovatno ne bi.

jedina prava kazna za ovu vladu bila bi da ih Bruxell smijeni i raspiše nam nove izbore…i tako funkcioniramo kao EU protektorat pa to ne bi bilo neobično [emo_vrtimise]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!


jedina prava kazna za ovu vladu bila bi da ih Bruxell smijeni i raspiše nam nove izbore…i tako funkcioniramo kao EU protektorat pa to ne bi bilo neobično [emo_vrtimise]

Zasto naglasavate “ovu vladu”? I zasto bi ih Bruxelles smjenjivao, da li ih je Bruxelles izabrao ili netko drugi?

To ti je problem ove drzave, svi bi samo prava a bez odgovornosti. Ti bi birao al da Bruxelles cisti tvoja govna kad se pokaze da si krivo birao…

čudno, fućkaju i ovi iz Bruxellesa, a fućka se i Milanoviću, ali nema kome



Čvrsto sam uvjeren da Hrvatska s ovom Vladom može vrlo brzo postati prva zemlja EU koja će zaista biti kažnjena zbog nepoštivanja procedure prekomjernog deficita.

Mislis da bi neka druga vlada postivala procedure? I ako da, koja to?
[/quote]

Ona koju izabere neki drugi narod, neki koji voli red, rad, disciplinu, sabranost, marljivost i preuzimanje odgovornosti.

zasto-je-ljevicarskom-pozeru-blizi-piketty-nego-marx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zasto-je-ljevicarskom-pozeru-blizi-piketty-nego-marx/764001.aspx

milanovic :

moj-se-skromni-mozak-nikad-ne-odmara-razmisljanje-je-najveci-napor

http://www.index.hr/vijesti/clanak/milanovic-moj-se-skromni-mozak-nikad-ne-odmara-razmisljanje-je-najveci-napor/763338.aspx

.


i onda će nacionalizirati realni sektor jer će zaključiti da privatnici nisu u stanju poslovati tako da prehrane državu.

Pa i nisu u stanju poslovati… Točnije niti jedna vlada do sada nije pokazala ni želje ni volje da stvori normalne okvire za tržišno poslovanje…pa ajmo svi u javni sektor i gotovo.

New Report

Close