Vjeruje li itko da bi Ina danas bila uspješnija da joj je MOL konkurent, a ne saveznik

Naslovnica Forum Komentari članaka Vjeruje li itko da bi Ina danas bila uspješnija da joj je MOL konkurent, a ne saveznik

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Vjerujem ja da bi INA bila uspješnija da nije nikada s MOL-om tikve sadila.

Za one koji nisu čitali Večernji prilažem tekstove o INI u Siriji tako da svima bude jasno o čemu se tu radi :

Mangupi tajili da je INA našla u Siriji nafte vrednu 23 miliarde $ ?

http://www.vecernji.hr/biznis/s-kadija-ina-je-tajila-pronalazak-izvora-vrijednih-23-milijarde-dolara-clanak-398381 [vecernji.hr]

Naša Vlada nametnula sankcije Siriji i odrekla se nafte vredne 23 miliarde $ ?
http://www.vecernji.hr/vijesti/sirijac-hrvatskom-diplomom-vidite-da-ina-nije-trebala-otici-clanak-398385 [vecernji.hr]

.

Normalno da bi bila uspješnija.

Molove proizvode ne bi nitko u Hrvatskoj kupovao, jer INA koliko god pričali protiv nje na ovom tržištu je postala sinomim za kvalitetu.

Ovako MOL prodaje svoje proizvode loše kvalitete preko Ininog branda.

Naročito mi se dopalo izvješće INE za prvih šest mjeseci.

Zar stvarno neko vjeruje da nakon ogromnih gubitaka u prvih tri mjeseca, i nakon debakla INE u OKOLIMA, je INA najednom u tri mjeseca postala firma koja posluje s dobiti?

to samo pokazuje koliko novaca Mađari izvlače iz INE i koliko mogu utjecati na njezino poslovanje, odnosno dobit.

Ovisno o PR-u kakvom žele u javnosti.

Što se tiče rafinerija Mađari su išli kupiti rafineriju u Italiji Mantovi i obnovili je umjesto da obnove Rijeku i Sisak.

Pa su je zatvorili. Toliko o njihovoj stručnosti.

Naprosto Mađare treba prisiliti da obnove obje rafinerije unutar dvije godine po ugovoru, ako to ne žele lijepo ih napucati s time da moraju platiti penale i štetu koju su uzrokovali kao “strateški partner”.

Da, ja sam siguran da bi INA danas bila puno bolja kompanija da je mađari nisu uništili.

A nekog vraga i znam o tome…

Npr. da se za dobavljače odabiru isključivo mađarski dobavljači, neovisno o cijeni.

I zabrana nabave kod drugih.

lp

[b]black magic[/b]

@ LULEK ,

nebi MOL mogao tako čerupati INU da mu nisu pomogli domaći veleizdajnici koje je MOL podmićivao sa velikim plaćama.

Napiši kolike su plaće dobivali razni direktočići i šefići da bi ko pizde šutili .

.

dosta bi joj bilo ,da je zadržala nalazišta u Siriji, mogla je kupiti MOL

Ovdje ima vrlo konkretnih činjenica koje čini mi se oni koji odlučuju zaobilaze namjerno ili slučajno a što g. Lula lijepo navodi:
1) Naprosto Mađare treba prisiliti da obnove obje rafinerije unutar dvije godine po ugovoru, ako to ne žele lijepo ih napucati s time da moraju platiti penale i štetu koju su uzrokovali kao “strateški partner”.
2)tko je iz Zagreba znao da se za “dobavljače odabiru isključivo mađarski dobavljači, neovisno o cijeni”
Ja nikada nisam niti bih kupio naftu na MOL postaji. MOL nije tvrtka koja ima dostatnu kvalitetu da može nekoga unaprjediti.
Najveću odgovornost i potrebu za Remetincem treba tražiti u domaćim naftnimn “stručnjacima” počevši sa Šternom. Tu ima daleko većih majstora od Sanadera

New Report

Close