Najbolji gosti dolaze u svibnju, rujnu i listopadu, ne smeta im kiša i više troše

Naslovnica Forum Komentari članaka Najbolji gosti dolaze u svibnju, rujnu i listopadu, ne smeta im kiša i više troše

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Sestotjedna, ljetnja skolska ferija u Baden-Württembergu i Bavarskoj pocinju koncem ovog tjedna , odnosno koncem iduceg tjedna u Bavarskoj, tako da gosti iz te dvije, nama najznacajnije njemacke pokrajine, su dosta prezentni u devetom mjesecu. Isto vrijedi i za Austriju. Medjutim, mi se niako ne mozemo oviknuti socijalistickih navika, tako da i HRT govori o pocetku sezone od prvog srpnja. Gosti idu cijelu godinu na odmor, samo se treba prilagoditi njihovima zahjevima i potrebama. A sta rade nasi hoteljeri? Najprije pogledaju na kalendar, kad su uskrsna skolska ferija ili ona za Duhove, koja u Baden Württembergu i Bavarskoj traju dva tjedna i prema tim ferijima dizu ili spustaju cijene. Da to tako ne ide, oni jednostavno ne shvacaju. Gosti im idu u Tursku, an “all inclusive” aranzman, gdje ih jedan tjedan u hotelu sa pet zvizdica i sa avionskom kartom kosta 700,00 eura po osobi. Zasto bi onda dolazili u Hrvatsku. Ako vam je putni tosak sa vignettamnaprimjer

Ispricavam se, tekst mi je jednostavno objavljen bez mog pristanka, tako da ga nisam uspio niti korigirati.

Zelio sam samo jos nadodati, da recimo mene put do Losinja kosta 200,00 eura. Znaci sve te vignette, placanje tunela, mostarina, tajekt i gorivo, kosta me u jednom pravcu preko 200,00 eura.

najbolji gosti uopće ne dolaze, samo izvrše uplatu smještaja

Ovo je živa istina. Uvijek sam govorio da treba hotele zatvorit u srpnju i kolovozu da nam ne dolaze loši gosti.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Dok ne završi škola- ne možemo se nikuda maknuti…..A kad škola
završi oko 18.06. svi pohrlimo na odmor….
Poduzetnici rade tokom ljeta, zbog premalo radne snage….i troškova oko
zamjena…..a na jesen ugrabe vrijeme za kratak predah ……i bez djece….
Više od toga , u RH…prosječno nije moguće…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

pa zbog čega uopće imamo otvorene hotele u 6,7 i 8. mjesecu

Zatvorimo ih i nemamo gubitaka ni rupe, crne.

[b]black magic[/b]

minusima u turizmu. ‘Ne sjećam se kada smo imali tako loše rezultate.
A ministrovo tumačenje da se to događa zadnjih 40 godina, to je debakl, to je sramotno’,
kaže nam Cappelli, koji i kao gradonačelnik Malog Lošinja svaki dan svjedoči tome da gostiju nema kao prethodnih godina i da oni koji su i došli manje troše.

u zadnjih pet do šest godina nije bilo tako loše.
Znam da će na kraju ministar Lorencin doći sa svojim podacima i demantirati me te reći da je na kraju sezona ipak bila u plusu.
No pad potrošnje ne može demantirati, a dokaz za to je i što je ministar Lalovac rekao da ima preko milijardu kuna manje prihoda od PDV-a’, pojašnjava Cappelli.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/344850/Srpanjska-rupa-zadnjih-40-godina-To-je-debakl.html

.

turistička sezona nije nadmašila prethodnu i sada imamo ozbiljan problem:
nema para u proračunu!

jer su hohštapleri u vladi naravno računali na prihode – kojih nema!

pa je pokrenuta potraga za krivcem, skretanje pažnje/spinovi i ostala sitna zabava za puk.

Prihod od turizma ne može vječno rasti po nekoj stopi onedogled kako se to prikazuje u HRV. Jednostavno postoji granica koja se u najboljem slučaju može održavati. Perspektiva u turizmu je primarno u privatnom smještaju, hoteli su već sada barem 20% preskupi prema konkurenciji.

prazni-banski-dvori

od-cega-se-ovo-ljeto-odmaraju-ministri-u-milanovicevoj-vladi ?

No, jesu li zaslužili odmor?

HRVATSKA je jedina zemlja od novih članica Europske unije koja će u 2014. imati pad BDP-a,
već šestu godinu smo u recesiji,
a za to vrijeme izgubili smo gotovo 13 posto svog BDP-a.
Nezaposlenost se kreće na razini od oko 17 posto,
a među mladima doseže gotovo 50 posto.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/prazni-banski-dvori–od-cega-se-ovo-ljeto-odmaraju-ministri-u-milanovicevoj-vladi/762681.aspx

.

New Report

Close