Odustali od zvanja ulagača

Naslovnica Forum Komentari članaka Odustali od zvanja ulagača

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ima tomu nešto više od deset godina kako sam se vratio u Hrvatsku, nakon više od 25 godina odsustva. Prilika me dovela do nekolicine mladih ljudi koji su netom završili uglavnom ekonomske fakultete i htjeli su se baviti poduzetništvom te su tražili poslovne partnere iz inostranstva.
Da bih bilo što napravio i uslišao njihove želje, najprije sam htio utvrditi sa kim i kakovim poduzetničko-intelektualno- obrazovanim kapacitetima raspolažu. Upravo u tom trenutku odražavao se poznati Svjetski ekonomski forum u Davosu.
Simulirali smo događaj da su oni hrvatska delegacija u Davosu a ja bogati i cinični investitor. Njihov zadatak je bio višestruk:
– Najprije me trebaju uvjeriti da uopće investiram;
– Zatim da, ako se odlučim investirati ,da to učinim u Hrvatsku,
– Na koncu da znam u što se to isplati investirati u Hrvatskoj
Rezultat: nakon višemjesečnih konsultacija i istraživanja izašli su pred mene sa Izvještajima kao da su resorni ministri a da sam ja Predsjednik vlade a ne bogati i cinični investitor.
A tko ih je tomu naučio???!!!


Ima tomu nešto više od deset godina kako sam se vratio u Hrvatsku, nakon više od 25 godina odsustva. Prilika me dovela do nekolicine mladih ljudi koji su netom završili uglavnom ekonomske fakultete i htjeli su se baviti poduzetništvom te su tražili poslovne partnere iz inostranstva.
Da bih bilo što napravio i uslišao njihove želje, najprije sam htio utvrditi sa kim i kakovim poduzetničko-intelektualno- obrazovanim kapacitetima raspolažu. Upravo u tom trenutku odražavao se poznati Svjetski ekonomski forum u Davosu.
Simulirali smo događaj da su oni hrvatska delegacija u Davosu a ja bogati i cinični investitor. Njihov zadatak je bio višestruk:
– Najprije me trebaju uvjeriti da uopće investiram;
– Zatim da, ako se odlučim investirati ,da to učinim u Hrvatsku,
– Na koncu da znam u što se to isplati investirati u Hrvatskoj
Rezultat: nakon višemjesečnih konsultacija i istraživanja izašli su pred mene sa Izvještajima kao da su resorni ministri a da sam ja Predsjednik vlade a ne bogati i cinični investitor.
A tko ih je tomu naučio???!!!

[emo_smijesak]…možda Grdović…

https://www.youtube.com/watch?v=XT0qccXleWc

.

lol, i tako, autorica je uvjerena da je u hrvatskoj sve pet, treba samo pojačati oglašavanje u stranim poslovnim magazinima i čeka nas preporod? i to je članak za poslovne novine?!!

pa da je autorica koja se naziva poslovnim novinarom ikad uložila u svoje obrazovanje o temi o kojoj želi pisati mrvicu truda, te porazgovarala samo s par pravih tržišnih investitora koji žele ulagati u hrvatsku, naučila bi što su temeljni problemi zbog kojih nitko ne želi ulagati a projekti kao plivin kap u moru ili izutetak koji potvrđuje pravilo. i onda bi se mogao napisati suvisao i koristan članak, ali za to treba truda.

Hrvatska je jednostavno lose mjesto za investiranje. Los proizvod mozes reklamirati koliko god zelis, nitko ga nece kupiti.

Ko ce investirati u zemlju gdje se porezi podizu svaki mjesec i gdje se poduzetnici tretiraju kao kriminalci?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close