Nakon žestokih kritika, ministar Linić ide po još pola milijarde kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka Nakon žestokih kritika, ministar Linić ide po još pola milijarde kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Svojom politikom Vlada upućuje na jedno; osiromašiti hrvatske građane, stvoriti veliku nezaposlenost jer onda dobijete jeftinu radnu snagu.

Kada bi krenuli od sebe, smanjili si plaće za cca 30%, ukinuli sve povlastice (mobiteli,jeftina hrana,dnevnice,službeni auti) vjerujem da bi krenulo na bolje a i građani bi im počeli vjerovati da rade u interesu samih građana.Ovako moj dojam je “podjarmiti” narod, opljačkati u korist “velikih igrača” i zbrinuti svoje guzice.
Osobno se nadam da će se obistiniti predviđanja ali u žešćem obimu.

Karen Hudes visokopozicioniran zviždač iz Svjetske banke – Vatikan upravlja svijetom


Karen Hudes visokopozicioniran zviždač iz Svjetske banke – Vatikan upravlja svijetom

A ja mislio da nema ništa stupidnije od dnevno.hr


………
Kada bi krenuli od sebe, smanjili si plaće za cca 30%, ukinuli sve povlastice (mobiteli,jeftina hrana,dnevnice,službeni auti) vjerujem da bi krenulo na bolje a

Metković je primjer da se stvarno dug može brzo smanjiti. Na državnoj razini može biti samo lakše jer su veće mogućnosti smanjenja(manje plaće, naknade, smanjiti broj parazita u državnim službama, smanjiti broj ministarstva, funkciju predsjednika države ukinuti itd.). I najvažnije totalna reforma pravosuđa.

što će nesposobnjaković nego stalno dizati kredite [emo_vrtimise]

Sposobni i posteni,a situacija nikad gora mada smo sada uredjenija zemlja kako kaze nas Mileni.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Obzirom da su premijer i većina ministara početnici bez radnog iskustva na sadašnjem poslu, 1600 kn mjesečno uz stažiranje bi im bilo sasvim dovoljno.

Vlada na celu s Premijerom koji manjini titra jajca,ali vecinu zato zdusno gazi.

Evo mene moji ljudi doša sam vam na bevandu
Još je živa naša loza još se penje uz verandu

http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/232157/Default.aspx

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Novinar a i neki komentatori pokazuju shvaćanje tržišne ekonomije…
Državna jamstva, državno ubiranje novca i uzimanje naknada, javna nabava , regulatorno izmišljanje poslova i regulatorna zaštita od konkurencije su osnovni stupovi takvog poimanja tržišne ekonomije…

Nema tome puno ista novinarka je u jednom članku iznijela činjenicu kako su država i banke međuovisni i nema im života inače, pa mi nije jasno zašto sada suprotno intonirani članci…

Patetično je naricanje nad privatnom imovinom jer kakva je to privatna imovina stjecana preko društvenih mehanizama…mala djeca znaju da neefikasnost javnih poduzeća itekako ima veze sa izvođačima radova i da su se poslovi napuhavali iz interesa izvođača koji na drugi način ne mogu zaraditi toliki novac na slobodnom tržište već preko javnih poduzeća ispostave račun cijeloj državi…

Isto tako se zna, ali to se neće u medijima previše iznositi, da dužnosnici iz javnih poduzeća/ustanova/institucija vrlo često završavaju u upravama u privatnom sektoru…ima ih na stotine ali vi jednostavno nećete o tome pisati

Pa kako ako su nesposobni????? Na osnovu kojih kvalifikacija????

Mi živimo u hibridnom sustavu gdje se preko javno privatnih investicija ostvaruje crony capitalism u svojoj punini…

Ja osobno ne bih dao svoju privatnu imovinu fondovima koji spašavaju loše investicije svojih banaka i odrađuju posao na burzi za nekoga….ali moram jer me u tzv. tržišnoj ekonomiji prisiljavaju da odaberem OMF…

Nije niti čudo da npr.su u Engleskoj najnepopularnije profesije: političari, bankari i novinari ( ne nužno tim redoslijedom)…a Englezi nisu tobože tržišno nazadni…moš misliti što su samo uprava javnih ustanova i firmi politizirane :-)..mediji su vrlo neovisni, nema u njima politike…

I stvarno tko su ti stručnjaci…di su se oni dokazali…što je upravljanje javnim dugom trebalo početi od Linića…

Tko zarađuje na javnom dugu?
Kome su izdavana državna jamstva?

Od kada nema srtategije upravljanja javnim dugom i jamstvima?

Stvarno bi se trebalo malo pozabaviti jamstvima…ta tema do sada uopće nije bila obrađena…

Inače, javio se i gdin Šonje…naravno da je rekao da bi ukidanje uplata OMFovima bilo loše ,a li je isto tako iznio nekoliko prijedloga čime je ukazao da stvarno postoje problemi sa upravljanjem OMF-ovima…rekao je da ako želi kvalitetnije upravljanje da uvede više konkurencije OMF-ovima,da se nametne obveza izvještavanja o ulaganjima, smanje naknade, promjene zakoni o ulaganjima itd..itd

No ne bojim se ja da se trenutno navodno sukobljeni neće nagoditi…

A što se tiče Metkovića , bolje bi bilo da su revidirani razni štetni ugovori ili da su izbačeni viškovi kadrova koji su omogućili trenutno stanje

A i što se tiče reformi, na žalost ne može ih samo Linić provesti..npr. ne mogu se tek tako ukinuti mnoge općine….kao i mnoga prava…kupovinom glasova stvorili su i pravni bedem koji ne dopušta jednostavne promjene…

Kada ti prethodnik potpiše KU netom pred izbore i kada zakonski to ne možeš tek tako raskinuti, dobar dio odvjetnika će jedva dočekati pravno sumnjive situacije….

Koja je razlika između Dnevno hr. i Jutarnjeg?

Jutarnji je režimsko glasilo prije svega.

Da bi se istražila istina prije svega treba prestati gledati TV i čitati novine jer oni “truju” narod.

Jutarnji je čisto lijevi list bilten SDPa i to ne skriva. Večernji su relativno objektivne novine. 24h su trivijalne novine crne kronike i.bizarnosti a ostali jaki lokalni Novi List i Slobodna su isti princip kao Jutarnji samo tehnički puno lošiji i zaostaliji. Portali i javne tv su skoro svi lijevi. To je “objektivno” novinarstvo danas u RH.

ovaj priučeni socijalistički knjigovođa, nikada ne bi mogao dobiti energetski certifikat, jer bespotrebno rasipa i troši toliko energije, nama ispostavlja račune, a rezultati 0, opet nema za plaće svojih ljubimaca i mirovine neljubimaca

kako Hrvate premijer i njegova svita rade budalama , hvale se štednjom a trose najvise :

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako-hrvate-premijer-i-njegova-svita-rade-budalama-hvale-se-stednjom-a-trose-najvise-/720172.aspx [index.hr]

.

Obzirom da su premijer i većina ministara početnici bez radnog iskustva na sadašnjem poslu, 1600 kn mjesečno uz stažiranje bi im bilo sasvim dovoljno.

500.000.000,00 ?

To je bilo u jutro.

Većeras TV javlja :

675.000.000.00.

Koliko će posuditi u jutro ?

.

New Report

Close