Ukida se kvota izlaznosti i uvodi kvota prihvaćenosti referendumskog pitanja

Naslovnica Forum Komentari članaka Ukida se kvota izlaznosti i uvodi kvota prihvaćenosti referendumskog pitanja

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

MILANOVIĆ ZASTUPNICIMA :IMATE OSAM TJEDANA DA SHVATITE OSAM RIJEČI DOPUNE USTAVA:

Milanović zastupnicima: Imate osam tjedana da shvatite osam riječi dopune Ustava

.

sramota, partija ukida pravo naroda na neposredno odlučivanje!
sve koji ih u tome podrže treba bojkotirati na svim budućim izborima!!!!

Ovo je bolesna perverzija svih političkih struktura u Hrvatskoj.
Uključujući i HDZ koji se slaže za ovaj dio promjena u Ustavu glede referenduma.

U Hrvatskoj je na djelu puzajuća diktatura.

Sa ovakvim visokim pragovima za prolazak referenduma i niskim pragom za pokretanje referenduma političke strukture sebi osiguravaju dvije stvari:
Prvo, referendum praktički nikad neće proći
Drugo, sebi su osigurali narod kao igračke. Svaka malo organiziranija strančica će uspjeti skupiti 200.000 potpisa i onda će prodavati maglu mjesec dva znajući da referendum neće proći, ali će se oni fino reklamirati.

Žalosno da nam referendum ima daleko strože kriterije nego za izbor predsjednika države ili za sabornike.

Po ovakvim kriterijima Josipović, Milanović i Leko nikad nebi vodili državu, čak i po najnižem kriteriju od 25% registriranih birača.
Pa nitko od njih nije dobio 25% glasova od ukupnog broja registriranih birača.

Hrvatska ulazi u područje puzajuće diktature.

Moj kriterij za slijedeće parlamentarne izbore će biti samo jedan.
Tko obeća da će mijenjati Ustav u dijelu vezanim na referendum imat će moj glas.
Ako ne bude nikoga, onda ću svejedno izići na izbore, jer uvijek izlazim, i napraviti listić nevažećim.

Kako bi se zaustavila tendencija gušenja demokracije u Hrvatskoj, potrebno je pokrenuti referendum o referendumu, te na taj način oduzeti političkim strukturama moć samovolje i spriječiti uvođenje puzajuće diktature.

Izgleda da u Hrvatskoj počinje vrijediti:
I onda su jednog dana došli i uhapsili mene.


sramota, partija ukida pravo naroda na neposredno odlučivanje!
sve koji ih u tome podrže treba bojkotirati na svim budućim izborima!!!!

Šta ima stoka sitnog zuba odlučivati na Referendumu.
Sve će biti kako se odluči u CK SDP-a.

.

sramotno je da političke stranke radi svojih sebičnih interesa mijenjaju Ustav s jedinim ciljem da narodu zabrane održavanje referenduma o svim važnim pitanjima! idući referendumi moći će biti jedino o obliku košnica za pčele, veličini vozačkih dozvola ili sličnim trivijalnim pitanjima!
SRAMOTNO!

ako se doista usvoje ovakve nakaradne izmjene Ustava kojima se de facto ukida mogućnost naroda da odlučuje na referendumu, onda treba pod hitno tražiti od EU institucija da interveniraju protiv takvih izmjena kojima je narodu onemogućava pravo na odlučivanje kakvog nema u ustavima drugih EU država!

neka nam još partijci odgovore – kad im je bila frka, kako se onda mogao mijenjati prag za ulazak u EU pa je HR ušla u EU glasovima samo oko 35% biračkog tijela, a sad za izlazak iz EU trebat će prag od 50%+1 glas za izlazak! da li je to pravi cilj, onemogućiti narod da izglasa izlazak iz EU?????

Bravo diktato. Good point.

Anonimno, 10.12.2013. u 08:29
kad im je bila frka, kako se onda mogao mijenjati prag za ulazak u EU pa je HR ušla u EU glasovima samo oko 35% biračkog tijela, a sad za izlazak iz EU trebat će prag od 50%+1 glas za izlazak! da li je to pravi cilj, onemogućiti narod da izglasa izlazak iz EU?????

Diktatura moralnog proletarijata na djelu! I ovim se pokazuje da je gosp. Holjevac s portala http://www.fizzit.net potpuno u pravu kad političare definira kao najniži oblik života na Zemlji.

Referendum je nedopustiv!

I dok smo mi na vlasti neće se održati .

Izvavila je to nepokolebljiva vlast :

http://www.vecernji.hr/felix/2013-12-10?close_url=/

.

obrisano, Pero me preduhitrio [emo_smijeh]

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

3D -> 2D -> 1D .. political stone head [emo_palacd]

free flow information

jako mi je žao što stavljam link na index.hr ali su u njemu objavili detalj o Milanoviću koji je, dok je bio u oporbi, tražio da se smanji broj potrebnih potpisa za raspisivajne referenduma kako bi izravna demokracija bila učinkovitija.

Vaš link …

Danas vidi da bi mu izravna demokracija mogla zadati mnoge udarce pa ju mijenja.

New Report

Close