Propala češka ucjena, Centar banka ide u stečaj

Naslovnica Forum Komentari članaka Propala češka ucjena, Centar banka ide u stečaj

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

jesu onda cesi podigli ovih 75mil kn s transakcijskog racuna? ili im je ta lova zaglavila u centar banci? sve mi se cini da su cesi ipak lovu povukli jos jucer, ali da nisu to bi bio pravi potez regulatora.

Ha, blokirati im novac u VABI bilo bi zgodno, ali teško da postoji pravna podloga za to. No, svejedno, bilo bi poučno za lažne investitore i ulagače.
J&T je još jedan u nizu lažnih investitora koji dolaze u Hrvatsku – neozbiljni, špekulativni, opsjenari. Kakva država, takvi i investitori.
No sad je Ruski rulet koji je APEQ zaigrao sa Centar bankom zapeo na onom jednom jedinom metku u cijevi i ispalio. na žalost sviju. Češka banka se pokazala špekulativnim igračem i nepouzdanim investitorom, kad im ucjene nisu prošle, povukli su se. Otkuda im samo ideja da DAB preuzme 260 milijuna loših plasmana i njima pusti da kupe banku po 10 kuna sa očišćenom bilancom.
Da li će ikad itko pozvati na odgovornost kockare iz APEQ-a koji su ne samo spiskali državnih 50milijuna, nego i zabili čavao u lijes banci u kojoj su bili večinski vlasnici. Pažnja – VABA je još jedna banka gdje APEQ ima večinski udio i koja je za prvih 6 mjeseci iskazala gubitak preko 25 milijuna. Gdje APEQ prodje, tu trava, čitaj banka, propada. Interesira me da li će poslije ovoga država ipak razmisliti o promjeni društva za upravljanje FGS-om ili će im to pasti na pamet tek kad i VABA ode, pod njihovim vodstvom, u stečaj.

Česi valjda nisu nikad ništa ni uplatili a Biondić je kao utješnu nagradu dobio ulazak u najam državnog zavoda u njegovu nekretninu za 3,8 mil kn godišnje,naravno bez natječaja. Heruc više ionako skoro i ne postoji,ima par dućana.

tako je, ne dajmo se ucjenjivati, svi u stečaj za narod svoj.

Zelim Linicu da mu svaka PSN ovako zavrsi pogotovo ako drazava ima makar kunu svoje love unutra. Zaj mi je dionicara i stedisa,ali sta je tu je. Dokap po 10 kuna iz kojeg su izuzeti sadasnji dionicari. Gadljivo,ali pocekajmo danasnje izjave hrvatskog spasitelja.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

J$T-većinski vlasnik je fond rizičnog kapitala
Kupi jeftino,prodaj skuplje.
O tome svi sanjamo.
Prije ulaska J3T je tražio da se počiste kosturi iz
ormara.I tada se moglo govoriti o cijeni dokapitalizacije.Ne radi se o ucijeni
već o čuvanju vlastite investicije.Linić je bandoglav i tvrdoglav,a slućaj CEBA
treba biti opomena ostalim malim bankama i njihovim vlasnicima da će proći kao i
CEBA.
Koja je slijedeća banka na redu.Da li je rukovodstvo KABA u istražnom zatvoru
sa razlogom ili je i to pokušaj lomljenja kičme većinskim vlasnicima.
A mali dioničari su kolateralne žrtve.



Prije ulaska J3T je tražio da se počiste kosturi iz
ormara.I tada se moglo govoriti o cijeni dokapitalizacije.Ne radi se o ucijeni
već o čuvanju vlastite investicije.Linić je bandoglav i tvrdoglav,a slućaj CEBA
treba biti opomena ostalim malim bankama i njihovim vlasnicima da će proći kao i
CEBA.
Koja je slijedeća banka na redu.Da li je rukovodstvo KABA u istražnom zatvoru
sa razlogom ili je i to pokušaj lomljenja kičme većinskim vlasnicima.
A mali dioničari su kolateralne žrtve.

Sto je Linic trebao? Preuzeti sve lose plasmane, ostaviti cakum-pakum banku da je Biondic i ovi cesi dokapitaliziraju/preuzmu za 70-80 mil? Neka je otisla u stecaj. Laka joj crna zemlja.
A gosp. Biondic bi mogao malo manje …..

Iduca banka je drzim VABA. A ni KABA nije daleko,a i lipo se rimuje pa mogu obe u stecaj.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Zbog nerealne fair vijrendosti na bilancama, ZABA ima ogroman problem. Dosta sam siguran da će u nasljednem razdbolju do godine dana to doći na vidjelo a onda run on the bank…

Čak se i nadam tom scenariju, donijelo bi dobrih prilika za kupnju.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@domach1984
Za kupnju cega??? Ne mislis valjda na dionice ZABE???

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



@domach1984

Za kupnju cega??? Ne mislis valjda na dionice ZABE???

Ma i njih kada bi pale na 20% cijene… ali sto god. Onda se cijela ekonomije još urušava. Ljudi počnu povlačiti novac.. Mislim ružno ali tko je pametan – sezona kupnje.

Bilanca ZABE je 1/3 Hrvastkog BDP-a. Ako se tu i manji problem dogodi, cijelo gospodarstvo je u problemu. A dovoljna je i milijarda gubitka za to a vjerujem da se to preko stanova bude dogodilo jer vode loše bilancu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Uf,uf,uf koja teska tema,ali jasno dok jednima ne smrkne drugima tesko da ce svanit ipak je ovo Balkan. Jos prije par godina sam cuo informaciju da su imali 3000 stanova zrelih za ovrhu,ali nisu htjeli ic u ovrsni proces da ne sruse cijene jos nize. To je bilo prije par godina. Situacija se u medjuvremenu samo mogla pogorsat.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Uf,uf,uf koja teska tema,ali jasno dok jednima ne smrkne drugima tesko da ce svanit ipak je ovo Balkan. Jos prije par godina sam cuo informaciju da su imali 3000 stanova zrelih za ovrhu,ali nisu htjeli ic u ovrsni proces da ne sruse cijene jos nize. To je bilo prije par godina. Situacija se u medjuvremenu samo mogla pogorsat.

Da gle, oni ti vode te stanove po fair virjednosti koja nije realna i samo si “truju” bilancu sa takvim otrovom. Kad tad, će morati početi otpisivati te stanove tj umanjviati tj pokazivati realnu tržišnu vrijednost. A onda moraju gubitak provući kroz RDG i prikazati gubitak od milijardu barem(po meni). Vijesti extrapoliraju vijest, ljudi se uplaše i počnu povlačiti novac.

Idealno. A niti je rizik toliki, niti ima potrebe z apovlačenjem novaca iz banke. Taj metež traje mjesec, dva tri i odlično.

Mislim da se to mora dogoditi, jer imaju previše zaplijenjenih nekretnina i kad tad ih moraju proadavti po pravoj cijeni jer hbg, pa nije da će netko za njihov 10 godina star stan plaćati 2500€ u Zagrebu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close