Holding prodaje zemljište bankama pa ga uzima u najam

Naslovnica Forum Komentari članaka Holding prodaje zemljište bankama pa ga uzima u najam

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Genijalno. Ali zar to ne znači da zemljište više nije u vlasništvu Holdinga?

Hrvatski ekonomski preporod - reforma.forumhr.com, xreforma.wordpress.com

nisu li nekada, prije formiranja Holdinga, te podružnice bile samostalna trgovačka društva? znači, nakon što su stvorili holding kako bi trgovačka društva racionalnije funkcionirala sada su našli spasonosno rješenje da podružnice izdvoje iz Holdinga. kako se pobogu ranije nisu sjetili tog genijalnog rješenja.
važno da će na Bundeku niknut akvapark.

Kraljevi. Prije par godina spoje poduzeća u holding radi racionalnijeg poslovanja. sada taj isti holding razdvajaju na podružnice jer će tako racionalnije poslovati. Jedni te isti ljudi. Mrtvi ladni uvjeravaju u nešto a par godina u posve suprotno. I na to spajanje i razdvajanje potroše par sto miliona naših kuna. Genijalno. genijalno. Meni ponekad ono što se dogašđa u našem društvu izgleda ko fikcija. Ono, ne moš vjerovarti u toliku količinu gluposti, pohlepe, licemjerja i opet gluposti. Strašno. Strašno. Ko nama vlada, Bože moj, kakve ljudske nakaze

hehe, dobra akcija za zamagljivanje (glupe) javnosti… najprije prodaš ta zemljišta i uzmeš ih u najam, dobiješ pare kojima (fiktivno) smanjiš dug a ovaj dug koji će se morati plaćati se ne vidi u knjigama osim u dijelu RDG-a gdje se prikazuje samo jedan djelić kao trošak najma…
onome tko površno čita podatke (a to je ogromna većina novinara i građana) će izgledati da su dugovi smanjeni… smanjenje u imovini neće ni primjetiti jer o tome bandić neće puno izvještavati.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


hehe, dobra akcija za zamagljivanje (glupe) javnosti… najprije prodaš ta zemljišta i uzmeš ih u najam, dobiješ pare kojima (fiktivno) smanjiš dug a ovaj dug koji će se morati plaćati se ne vidi u knjigama osim u dijelu RDG-a gdje se prikazuje samo jedan djelić kao trošak najma…
onome tko površno čita podatke (a to je ogromna većina novinara i građana) će izgledati da su dugovi smanjeni… smanjenje u imovini neće ni primjetiti jer o tome bandić neće puno izvještavati.

Ako to bude ovako kako piše, neće se vidjeti ni u RDG-u jer će Grad, to jest mi, plaćati rate. Naprosto genijalno, jedva čekam iduću plaću da platim prirez.

Buy When There's Blood In The Streets


hehe, dobra akcija za zamagljivanje (glupe) javnosti… najprije prodaš ta zemljišta i uzmeš ih u najam, dobiješ pare kojima (fiktivno) smanjiš dug a ovaj dug koji će se morati plaćati se ne vidi u knjigama osim u dijelu RDG-a gdje se prikazuje samo jedan djelić kao trošak najma…
onome tko površno čita podatke (a to je ogromna većina novinara i građana) će izgledati da su dugovi smanjeni… smanjenje u imovini neće ni primjetiti jer o tome bandić neće puno izvještavati.

Hehe. Točno. No ono što je važnije od zamagljivanja glupe javnosti jer je ona preglupa i prepasivna, jest i to da će doći svježi keš koji će ovi pokrasti a banke će postati vlasnici svega. Instucionalizirani kriminal kao u zadnjih 20 godina. Čudo je da je išta još ostalo…

Ako to bude ovako kako piše, neće se vidjeti ni u RDG-u jer će Grad, to jest mi, plaćati rate. Naprosto genijalno, jedva čekam iduću plaću da platim prirez.

vidjeti će se u RDG-u, kao što sam napisao, kao trošak najma (ili kako ih vi nazivate, rata)… mora se to vidjeti u RDG-u, kako mislite da se može neki trošak ne provući kroz knjige? mislim, može ali to je onda teži kriminal a to je nepotrebno jer su novinari i javnost dovoljno glupasti da i ovo popuše…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


Ako to bude ovako kako piše, neće se vidjeti ni u RDG-u jer će Grad, to jest mi, plaćati rate. Naprosto genijalno, jedva čekam iduću plaću da platim prirez.

vidjeti će se u RDG-u, kao što sam napisao, kao trošak najma (ili kako ih vi nazivate, rata)… mora se to vidjeti u RDG-u, kako mislite da se može neki trošak ne provući kroz knjige? mislim, može ali to je onda teži kriminal a to je nepotrebno jer su novinari i javnost dovoljno glupasti da i ovo popuše…
[/quote]

O pustoj pameti novinara i javnosti ne treba ni raspravljati…

Sve ovisi o konkretnom modelu, ali skrećem pozornost na slijedeće: “a mjesečne rate bankama bi plaćao grad koji bi pak nakon 10 godina postao vlasnikom obje nekretnine“.

E sad, to se može proknjižiti na krivi način (što me ne bi čudilo da naprave), a to bi bilo da se isknjiži imovina i knjiži prihod, ili da se proknjiži kao financijski leasing pa bude troška u RDG-u, ali s druge strane se knjiži prihod od uplata Grada, dakle s nekim neutralnim utjecajem na RDG.

U suštini, riječ je o prodaji imovine Holdinga Gradu bez suvislog plana što će Grad s tim, čime će to financirati, pod kojim uvjetima se transakcija radi itd. U najboljem slučaju, neovlašteno trošenje novca poreznih obveznika.

Buy When There's Blood In The Streets

Tako je Jakob postao sveti, prodavao je jeftinije robu nego što ju je platio.

Tko je taj Ljubičić, koje su njegove reference, što je on napravio u životu osim što je Bandićev prijatelj i ima čudno ime i prezime.


Tko je taj Ljubičić, koje su njegove reference, što je on napravio u životu osim što je Bandićev prijatelj i ima čudno ime i prezime.

Ima kul nadimak.

Buy When There's Blood In The Streets

@ crnaguja

odlično si to rekao, ali očigledno sve ima svoj cilj. Cilj s holdingom je postignut pa sada može krenuti opet razdvajanje pa u nove malverzacije.

Sale and lease back?…..o.k.A što mogu drugo, kad imaju samo nekretnine kao
jamstva i to odlične nekretnine, koje su zanimljive bankama.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Sale and lease back?…..o.k.A što mogu drugo, kad imaju samo nekretnine kao
jamstva i to odlične nekretnine, koje su zanimljive bankama.

Nisu bankama zanimljive nekretnine, već to što Grad plaća. Isto kao za arene, brodogradilišta, autoceste i ostalu građevinu, dok država stoji iza toga, banke će dati lovu.

Buy When There's Blood In The Streets

New Report

Close