Koji fond odabrati za dugoročnu štednju (mirovina)

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije Investicijski fondovi Koji fond odabrati za dugoročnu štednju (mirovina)

Koji fond odabrati kao pandan jednoj dugoročno štednji…Znači recimo na minimum 10ak godina uz jedno prilično sigurno ulaganje i dobar prinos od godišnje 10 – 15 %?
Naravno da u obzir ne dolaze dionički fondovi, znači mješoviti ili obveznički…

PBZ global mi ne zvuči loše: ima oko 50% u obveznicama , ostalo u dionicama i jedan je od rijetkih fondova koji se ne pretvaraju da su mješoviti a imaju 80 % dionica…

Isto tako svjestan sam da će za jedno 5 godina dion. fond bit sretan s 15% 🙂

E sad uzevši sve ovo u obzir što kažete ? ? :))

sve je lako kad si mlad :)

Kažem da osim dioničkih fondova nema drugih koji ostvaruju 10-15% prosječno godišnje. Pa ako želiš toliki prinos nemaš izbora. Kad odlučiš uzmeš rentu (mirovina) od 8% i uživaš ne samo u izdašnoj renti nego i u glavnici (koja i dalje svojim rastom unatoć isplati rente) i dalje raste i tako poništava inflaciju. Dakle imaš očuvanu realnu vrijednost glavnice i rentu u realnoj vrijednosti.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Koji fond odabrati kao pandan jednoj dugoročno štednji… Naravno da u obzir ne dolaze dionički fondovi…

Znaš li da u Nizozemskoj mirovinski fondovi ulažu 49% imovine u dionice? U svim zemljama engleskog govornog područja ulažu preko 40%. Dugoročno dionice donose viši prinos nego obveznice. Nepobitna činjenica koju odbacuješ u uvodnoj poruci. [smiley2]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

raiffeisen apsolutno najbolji


sync: ” Koji fond odabrati kao pandan jednoj dugoročno štednji… Naravno da u obzir ne dolaze dionički fondovi… ” Znaš li da u Nizozemskoj mirovinski fondovi ulažu 49% imovine u dionice? U svim zemljama engleskog govornog područja ulažu preko 40%. Dugoročno dionice donose viši prinos nego obveznice. Nepobitna činjenica koju odbacuješ u uvodnoj poruci. [smiley2]

upravo sam zato pokrenuo temu 🙂 da saznam i ovakve informacije…institucionalna ulaganja su uvijek in…no nizozemska i engleska ? mi ćemo bit kao oni za 100 godina 🙂

sve je lako kad si mlad :)

New Report

Close